Афганські жінки, які навчаються на акушерок та медсестер, розповіли ВВС, що їм заборонили повертатися на заняття. П’ять навчальних закладів також підтвердили, що влада талібів збирається їх закрити.
Медичні курси в Афганістані були єдиною й останньою можливістю здобути освіту жінкам. Закриття закладів загалом відповідає освітній політиці нинішньої влади щодо жінок. Відповідно до неї з серпня 2021 року дівчатка-підлітки не можуть отримати доступ до середньої та вищої освіти. Тоді бойовики заявили, що афганок знову пустять до школи, коли навчальна програма стане більш «ісламською». Однак цього й досі не сталося.
«Нам сказали не стояти навіть у дворі, бо таліби могли прибути будь-якої миті. Усі були в жаху. Для багатьох із нас відвідування занять було невеликим проблиском надії після тривалих періодів безробіття, депресії та ізоляції вдома», – розповіла одна зі студенток.
Весь цей час були відкриті коледжі додаткової освіти, де афганські жінки могли вивчитися на акушерок та медсестер. Це єдині професії, які дозволялися жінкам: чоловіки-медики не можуть лікувати пацієнток, які не мають опікуна з сім’ї.

Таке рішення не лише обмежує освіту для жінок, але й матиме катастрофічні наслідки. Таку думку висловила заступниця директора Human Rights Watch з прав жінок Хізер Барр.
Офіційно МОЗ Афганістану поки не заявляло про заборону. Проте два джерела звідти підтвердили цю інформацію BBC Afghan. Що тепер буде із 17 тисячами жінок-студенток, невідомо. Як і з майбутнім охорони здоров’я країни.
Минулого року ООН заявила, що Афганістану потрібні ще 18 тисяч акушерок для задоволення потреб країни. За даними ВООЗ, у країні один із найгірших показників материнської смертності у світі.