У старовинній залі Garemijn у Дзвіниці Брюгге (Belfry of Bruges), що входить до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, відкрилася виставка українського мистецтва HABITUS. Подія стала ключовою частиною Тижня української культури в Бельгії та зібрала представників культурних інституцій, дипломатичної спільноти, критиків та колекціонерів.
HABITUS презентує роботи семи українських художників, як-от Олег Тістол, Микола Маценко, Марина Скугарева, Андрій Зелинський, Дмитро Шевченко, Вінні Реунов та Яна Бистрова.
Експозиція об’єднує живопис, об’єкти, колажі та авторські інсталяції, досліджуючи самоорганізацію митців у періоди історичних зламів та показуючи, як творчість стає інструментом соціальної єдності та спільного переживання.


Дзвіниця Брюгге, одна з найвідоміших архітектурних домінант міста, перетворилася на ситуативний музей взаємовідносин, де зустрічаються українська і бельгійська культурні традиції. Локація стала простором, який уособлює теорію єдиного культурного поля — як культури впливають одна на одну й народжують нові сенси навіть у кризові часи.
«Наше завдання — системно досліджувати, як українські митці та мисткині самоорганізуються. У цьому контексті художні об’єкти стають артефактами людських відносин та відкривають глядачам ширший обрій сприйняття», — зазначають куратори виставки Віталій Адлерманн та Катерина Рай.
Виставка має на меті розширення присутності українського мистецтва в Європі. Проєкт не лише представляє роботи українських художників, але й створює умови для співпраці з європейськими кураторами, критиками та інституціями.


Експозиція триватиме до 23 листопада.
Проєкт реалізовано за підтримки АІDA Foundation, благодійної ініціативи групи Havas Village. Її керівник та співзасновник Юрій Когутяк, колекціонер і меценат, зауважив, що українське мистецтво дедалі природніше вплітається у європейський контекст.
Партнером виступив також Vivid Fusion Foundation, заснований художниками Максом Вітиком та Ганною Криволап, що розвивають сучасні інструменти промоції українського мистецтва.