Зевс — найпопулярніший міфічний персонаж: використання імені в сучасному світі

09.01.2023

Зевса шанували понад 300 років, але тільки в 470 р. до н. е. почали збирати пожертви на будівництво храму. Будівництво тривало близько 10 років, але воно того варте: масивні колони і вражаючі статуї пантеону божеств були закарбовані на золотих сторінках історії.

Раз на чотири роки елліни збиралися у присвяченому йому місті, палаці бога на горі Олімп, щоб вшанувати його пам’ять. Тут були Олімпійські ігри — спортивні змагання між учасниками, які проводять і донині (щоправда з певними відмінностями). Більше про те, хто такий Зевс — https://whoiszeus.com.ua/.

Також там знаходилася статуя божества Зевса — це одне з античних Семи чудес світу. На жаль, скульптура не збереглася до наших днів. За однією версією, її перевезли до Константинополя, і встановили в палаці Ларса, де вона згоріла під час пожежі в 475 році нашої ери, за іншою версією — згоріла разом із храмом у 426 році. На жаль, невідоме точне зображення Зевса, але існують описи давньогрецьких істориків і копії скульптур менших розмірів (наприклад, римську статую Юпітера вважають найбільш наближеною до грецького оригіналу): бог сидить на золотому троні, на голові в нього вінок, у правій руці тримає статую перемоги — Ніку, а в правій — скіпетр та орла поряд із ним.

Статую зробили з дорогих матеріалів: дорогоцінного каміння, слонової кістки і золота. Точні розміри храму теж невідомі: її висота могла становити від 12 до 17 метрів.

Символіка

Зевс — громовержець сили, зразок добра і зла одночасно. Головна асоціація, пов’язана з божеством, — блискавка, яку він тримає у своїх руках, але не тільки. Є й інші атрибути:

 • орел — уособлює безмежну владу;
 • щит — символ гніву і люті;
 • запряжена орлами колісниця;
 • скіпетр;
 • молот або лабрис.

Де використовують ім’я Zeus у сучасній культурі

Зевс — міфічний персонаж, який відомий досі, його ім’я активно використовують у сучасній культурі.

Наприклад, у гральній індустрії — є ігри, де фігурує Зевс:

 • Zeus Slots — ігрові апарати з видом від першої особи;
 • Zeus — слоти, присвячені давньогрецькій міфології (пантеон богів, монета, амфори, пегас);
 • Zeus slots: Slot Machines — гра для тих, хто хоче роздобути скарби давньогрецьких богів.

 Асортимент розваг постійно поповнюється, оскільки тематика міфічного персонажа дуже популярна, і попит тільки зростає.

Також Zeus — популярний герой у гучній грі Dota 2.

І, звісно, відомі режисери не змогли пройти повз такого героя, і створили свої інтерпретації в художніх фільмах і серіалах:

 1. «Війна богів: Безсмертні»;
 2. «Кров Зевса»;
 3. «Битва титанів» (1981);
 4. «Персі Джексон і викрадач блискавок».

Зевс — дуже відомий персонаж, якого популяризуватимуть багато десятків років, якщо не більше!