Як облаштувати дитячу кімнату: головні правила

Ідеальна дитяча кімната наповнена радістю та світлом. В ній малюк проводить свої перші роки життя, тому до облаштування потрібно підійти з максимальною відповідальністю. В першу чергу, варто придбати дитячі меблі. Окрім ліжка, це дитячий столик і стільчик. Знайти меблі для дітей та дорослих завжди можна за допомогою сервісу OLX.

Позбутися зайвого

Першочергово потрібно позбутися всього непотребу, який досить часто є в кімнаті. Наприклад, поламані іграшки та олівці, засохлі фломастери, одяг, з якого малюк вже виріс. Мабуть, кожен з батьків пізнав кімнату, в якій є все це. З усім тим позбавитися від такого мотлоху потрібно без шкоди. Адже тут дитина буде:

  • спати;
  • розвиватися;
  • гратися;
  • творити;
  • займатися спортом.

Мотлох може сильно обмежити всі ці прагнення. Крім того, дитину потрібно привчати до порядку з юного віку. Занадто велика кількість іграшок призводить до того, що малюк не може довго концентруватися на певному занятті. Тобто облаштування дитячої – не просто крок до зручності, але і правильний напрямок для успішного розвитку.

Зонування та правильне зберігання речей

З першого погляду повинно бути зрозуміло, де дитина спить, де грається. Тобто дитячі ігри не повинні проходити лише в ліжку. Навіть якщо окремої кімнати немає, потрібно виділити особистий куточок для малюка.

Порядок залежить від правильного зберігання речей. Особливо це стосується іграшок. Зазвичай, у сучасних дітей дуже багато іграшок та одягу. Найкраще для цього підходить шафа. Окремі полиці віддають під зберігання улюблених іграшок, причому їх сортують по категоріях. Наприклад, фігурки людей – окремо, машинки – окремо, конструктори та пазли – окремо. Одяг також можна зберігати в такій шафі. Якщо іграшки не користуються популярністю у дитини, то можна перенести їх в інше місце.

Правильна організація простору допоможе виховати чемну дитину, яка самостійно слідкує за порядком вдома з юного віку, допомагає батькам в прибиранні, може довго концентрувати увагу на певних заняттях.