Протиалергічні препарати – незамінний помічник у боротьбі з алергічними реакціями

17.09.2021

Таке явище, як алергія відомо людству вже дуже давно. Нерідко ми бачимо, як людина, стикаючись з якоюсь квітучою рослиною, продуктом харчування, тваринами, болісно реагує на ці речі. Поява почервоніння на шкірі, набряків, нежитю, кашлю – неприємні симптоми, які говорять про те, що ми маємо справу з алергією.

Сама по собі алергія – це нормальна реакція організму на якісь подразники, які важко переносяться конкретною людиною. Подразник потрапляє всередину організму через ніс, ріт, їжу, повітря, провокує бурхливу реакцію організму і прагнення швидше вивести цю речовину з тіла. Чому одні люди бояться, скажімо, пилку рослин, а іншим вона не завдає шкоди? Причина в тому, що у першої категорії громадян компоненти пилку з якоїсь індивідуальної причини ідентифікуються організмом як шкідливі і небезпечні, хоча в дійсності це і не так.

Щоб не відпускати ситуацію з алергією на самоплив, кожній людині, яка знає свою слабкість до якихось подразників, рекомендується завжди мати при собі антигістамінні або протиалергічні препарати. Це клас ліків, які допомагають привести організм після виникнення алергії в норму, прибрати неприємні симптоми, які заважають працювати і жити. Існує великий клас антигістамінних ліків, тому розберемося, як вони працюють і які краще в яких ситуаціях.

Різновиди протиалергічних препаратів

Незалежно від того, що стало причиною алергії (пилові кліщі, ліки, шерсть тварин, цвіль або пилок з кущів), проблема вирішується за допомогою антигістамінних препаратів. Вони можуть бути різних типів, але працюють всі за одним принципом – блокують речовину – гістамін, тобто те, яке організм виділяє на боротьбу з уявною небезпекою. Саме гістамін викликає почервоніння, труднощі з диханням, набряки, провокує появу нежитю і інші неприємні симптоми. Антигістамінні препарати ефективно блокують гістамін і людина приходить в норму.

Залежно від типу наявного у людини роздратування і причини, яка спровокувала алергічну реакцію, в аптеках можна знайти такі типи протиалергічних препаратів:

  1.     Антигістамінні препарати 1-го покоління. Сюди відносяться ліки, які традиційно з’явилися найпершими. Найбільш відомий представник – «Діазолін».
  2.     Антигістамінні препарати 2-го покоління. Сюди відносяться такі більш ефективні ліки, як «Кларитин».
  3.     Також сьогодні набувають поширення препарати вже 3-го покоління. Ці препарати вже відносяться до класу пробіотиків і діють трохи інакше попередників.

Кожен варіант ліків від алергії зазвичай можна знайти як в таблеткової формі, так і у вигляді розчину, спрею, крапель для очей, крему для шкіри і капсул для ін’єкцій, що також можливо, якщо хворий опинився у важкому стані.

Показання до застосування

Ось основні показання, маючи які, можна застосовувати розглянутий тип ліків:

  •       кропив’янка;
  •       спазми бронхів;
  •       зниження тиску через алергічну реакцію;
  •       розлади травного процесу;
  •       поява на шкірі сверблячих ділянок, почервоніння, висипань і набряків;
  •       загальмована реакція на подразники.

Рекомендується перед прийомом конкретного препарату отримати консультацію у лікаря, щоб знати напевно, чи можна вам користуватися ліками.

Що стосується протипоказань, то для того, щоб не нашкодити собі антигістамінним засобом, необхідно ретельно вивчити його склад і перевірити, чи немає там компонентів, які важко переносить хворий.

Якщо у вас або ваших рідних виникала алергія, не відкладайте лікування! Використовуйте антигістамінні препарати і повертайте себе в норму!

Новини партнерів