Серйозність «звичайних» ГРВІ та способи захисту від них

23.02.2021

З кожним роком все більш серйозну проблему громадської охорони здоров’я представляють гострі респіраторні вірусні інфекції. Незважаючи на вражаючі досягнення медицини, вони відносяться до числа наймасовіших інфекційних захворювань, набувають пандемічний характер. Зберігаючи і посилюючи епідеміологічну значимість, щорічно ГРВІ займають до 90-95% в структурі зареєстрованої захворюваності. Ситуація ускладнюється періодичною появою нових різновидів вірусів, перед якими людство виявляється беззахисним. Боротися з патогенами і їх високою антигенною мінливістю допомагають профілактичні заходи. Багаторічним світовим досвідом доведено ефективність вакцинації та дотримання особистої гігієни. В останні десятиліття добре себе зарекомендували інтерферони: https://www.apteka24.ua/medikamenty/immunomodulyatory/interferony/, і деякі інші медикаменти, здатні забезпечувати дієву профілактику ГРВІ.

Багато хто приймає вірусну інфекцію за застуду, вважають, що вона пройде сама і переносять її на ногах. Через це часто виникають серйозні ускладнення, якими, власне, і небезпечний будь-який вірус. Важливо розуміти – якщо він потрапив в організм, погіршення самопочуття відбувається різко і виражено, а застуда починається поступово за два-три дні. Але цілком реально захиститися від різних збудників і попередити хворобу. Одним з науково обґрунтованих методів боротьби є своєчасна вакцинопрофілактика для стимулювання вироблення антитіл. Важливу роль відіграє дотримання простих правил, які безпосередньо впливають на опірність організму:

Ще один ефективний метод спрямований на підвищення імунітету за допомогою спеціальних лікарських препаратів.

Як розібратися в препаратах для профілактики

Сучасний фармацевтичний ринок пропонує чимало засобів, які підсилюють імунну відповідь і допомагають організму протистояти респіраторним вірусам. Вони умовно діляться на чотири основні групи:

  • інтерферони – багатофункціональні біорегулятори активізують різні структури імунної системи, які необхідні для стійкості клітин до несприятливих впливів вірусу;

  • інгібітори М2 – як правило, призначаються для профілактики захворювань, викликаних вірусами типу А (пташиного грипу, свинячого та інших різновидів, що вражають як людей, так і тварин);

  • інгібітори нейрамінідази – здатні впливати на віруси грипу типу А і В (передаються тільки від людини до людини);

  • вітамінно-мінеральні комплекси – піклуються про всі системи організму і зміцнюють імунітет для формування надійного протиінфекційного захисту.

Медикаментозна профілактика актуальна як в передепідемічний період, так і в період епідемічного підйому захворюваності. Щоб підібрати для неї дієвий засіб, який принесе користь, потрібно проконсультуватися з лікарем. Тільки кваліфікований фахівець може рекомендувати індивідуальне рішення з урахуванням всіх показань і протипоказань.