Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 4-10 березня

02.03.2024

Творчий вечір тижня

Ліна Костенко. Поезія

Великий театральний проєкт Майстерні Лєни Лазовіч “Людина і Час” запрошує на вечір, присвячений поезії Ліни Костенко.

Ліна Костенко — одна з найвідоміших шістидесятниць, нині живий класик, що крізь десятки років пронесла гостре слово правди та мудрості. Вірші та уривки з роману у віршах «Маруся Чурай» — як приклад жіночої боротьби та долі у різних епохах та життєвих обставинах.

афіша

«Неможливо зараз оминути постать Ліни Костенко та її творчість. Її голос охоплює надважливі історичні події від 60тництва до сьогодення. Це велике натхнення для нас,  чути та працювати з прямим джерелом.  Ще й таким різноманітним: буде і інтимна лірика, і історична драма,  і поезія про сенси. Через такий калейдоскоп віршів кожен глядач почує потрібне та цінне для себе», — розповідає Лєна Лазовіч.

Читають актори Майстерні Олени Лазовіч:

  • Даша Творонович
  • Аліка Федотова
  • Людмила Пасічник
  • Лера Жилюк
  • Ярослава Швед Концертмейстер  — Олександр Бондар

Концертмейстер  — Олександр Бондар

Де: Київ, проспект Степана Бандери 23, Pochayna Event Hall (ТЦ Gorodok Gallery), 3 поверх, зал »Lounge Space»

Коли: 10 березня, 17.00

Квитки можна придбати тут.

Концерт тижня

«Друга ріка». Улюблені хіти про кохання

8 та 11 березня в Києві в концерт-холі Atlas виступить легендарний рок-гурт «Друга Ріка». Гурт представить композиції  як в акустичному, так і в електронному аранжуванні. На концертах звучатимуть улюблені хіти про кохання та, звісно, окрім пісень, гостей очікує вже звична «своя» атмосфера й благодійний аукціон, кошти з якого будуть направлені на допомогу ЗСУ. Квитки в продажу на сайті.

афіша

Де: Київ, вул. Січових Стрільців 37-41, ATLAS

Коли: 8 і 11 березня

Квитки можна придбати тут.

Стендап тижня

«Удачники»

Стендап-коміки запрошують глядачів на  БЛАГОДІЙНИЙ СТЕНДАП у Pepper’s club.

 стендап “Удачники”

Хто буде?

  • Василь Байдак — український стендап-комік. Свої виступи часто сам характеризує як комедію спостереження. У листопаді 2023 року увійшов до рейтингу “Української правди” 100 українських лідерів.
  • Олександр Качура – бадьорий комік, який довгий час прожив у Китаї та тривалий час виступав англійською мовою у клубах Гонконгу. Резидент Підпільного стендап клубу.
  • Дмитро Білоус – київський стендап комік та учасник ютуб шоу Підпільного Стендапу, любитель емпатично поспілкуватись з глядачами під час виступів.
  • Юля Різничок — файна дівчина з файного Тернополя, яка покаже свої “смачні” формулювання та стендап в стилі “нон-фікшн”.

Цього разу збиратимуть кошти на підтримку аеророзвідки Української Добровольчої Армії.

Де: Pepper’s Club, Київ, вул. Князів Острозьких, будинок 8, корпус 7

Коли: 6 березня

Квитки можна придбати тут.

Вистава тижня

1984

Скандальна п’єса Майкла Джина Саллівана за всесвітньо відомим романом-антиутопією Джорджа Орвелла «1984». Вигадана історія про життя у штучному світі, що навчила любові навіть бездушних солдатів. Написаний у 1949 році роман почав оживати. Сьогодні ми – у його фантазії.

Де: Київський драматичний театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20-б.

Коли: 9 березня о 18:00

Квитки можна придбати тут.

Балет тижня

 «Дев’ять побачень». Kyiv Modern Ballet

Балет Раду Поклітару на музику Шопена. «Дев’ять побачень» — це танець про молодих людей, які тільки починають свої справжні стосунки: перші поцілунки, перші побачення… Тут актори передадуть глядачам неймовірні почуття пристрасті та любові, а іноді роздратування. Так, емоції на сцені будуть різні, але вони справжні.

балет

«Він і Вона – початок взаємостосунків, перше побачення. Здавалося б, про це вже все сказано, зіграно, проспівано, станцьовано… Фортепіанні прелюдії Шопена. Скільки разів ця безсмертна музика ставала основою для розповідей про любов? Але в тому й полягає магія мистецтва, де кожен автор, торкаючись до споконвічних тем і сюжетів, витягує із них нові значення та емоції – Орфей і Еврідіка, Ромео і Джульєтта, Шопен і Жорж Санд… Та мій новий балет «Дев’ять побачень» не про них. Герої вистави – звичайна пара, яка намагається розпочати свої взаємостосунки. Перші кроки назустріч один одному – зворушливі, інколи безглузді, інколи трагічні. Міні енциклопедія перших побачень без непотрібного моралізування і дидактизму. Просто дві людські самотності, намагаються бути разом і просто музика Шопена». 

Де: Вул. Межигірська, 2. Київський театр опери і балету для дітей та юнацтва

Коли: 10 березня о 18:00

Квитки можна придбати тут.

Кіно тижня

«Смак свободи»

Стрічку «Смак свободи» українського режисера Олександра Березаня знімали переважно у Львові. Джерелом натхнення для написання історії стала книга 1929 року «Перша українська загально-практична кухня», написана Ольгою Франко.

 

За сюжетом у невеличкому містечку, де виросла Варя немає, нажаль, поціновувачів високої кухні. Тож усі старання дівчини вразити неймовірним поєднанням смаків нікому не були потрібні. Розчарована тим, що ніхто не оцінив її прагнень, Варя їде до Львова у надії стати кухарем у вишуканому ресторані. Шлях до успіху був би набагато складнішим, якби не випадкова знахідка. Дівчині потрапляє до рук книга, написана майже сто років тому Ольгою Франко.

Де: Київ, Blockbuster

Коли: з 7 березня

Квитки можна придбати тут.