Афіша тижня: що послухати, куди сходити та що подивитись?

Підготували для вас підбірку цікавих подій тижня, які вартують вашої уваги. Також додали серіал, який можна переглянути за тиждень та корисну книгу, яка допоможе розібратись із травматичним досвідом.

Презентація тижня

12 травня: Презентація книги Ольги Богомаз «Весілля Настусі»

«Весілля Настусі» — це дебютний роман Ольги Богомаз. В основу його сюжету лягла подорож на малу батьківщину — на Донеччину — в круговерті нових і давніх знайомих, несподіваних втрат і відновлених спогадів, які допоможуть краще зрозуміти, ким ти є і що тобі насправді потрібно. Тож у Книгарні «Є» на Лисенка разом з авторкою ви зможете поговорити про книжку, її шлях до читача, а також про дороги та лабіринти, які ведуть додому і до себе. Модератор події — літературознавець і перекладач Максим Нестелєєв.

 • Коли: 12.05.2023 о 19:00 
 • Адреса: вул. Миколи Лисенка, 3

Вечірка тижня

12 — 14 травня: Відкриття Green Bar

Офіційне відкриття Green Bar розвернеться протягом усього уїкенду. На поціновувачів індонезійської кухні та вечірок чекатимуть DJ set від Slava Ox, акустичний вечір з вокалістом Bryangin  та стендап з Андрієм Бережко та Джейхуном Сафаровим

 • Коли: з 12 по 14 травня
 • Адреса: вул. Хорива, 1 а

Лекції тижня

10 травня: «Українські письменниці у чекістських застінках»

Українські письменниці доби Розстріляного відродження презентували не лише різні творчі угруповання, літературні стилі та напрямки, а й стратегії поведінки в суспільстві чи мистецьких колах. Допомогли чи зашкодили їм попередній досвід, становище родини, партійна належність, коли вони опинилися у в’язницях НКВС, можна буде дізнатися на зустрічі «Українські письменниці у чекістських застінках». Перед відвідувачами заходу виступить заступниця генерального директора з наукової роботи Заповідника, кандидат філологічних наук Тетяна Шептицька, яка розповість, кого з українських письменниць було репресовано в часи сталінського терору; наскільки інтенсивними були допити жінок чекістами; якими були умови перебування жінок у камерах і карцерах НКВС; у чому звинуватили Л. Піонтек, Мирославу Сопілку, З. Тулуб, В. Черняхівську.

 • Коли: 10 травня о 17:00
 • Адреса: вул. Саксаганського, 93. Будинок Михайла Старицького

12 травня: «Як відновлювати сили сьогодні та чому це важливо» 

У ТРЦ Gulliver відбудеться лекція «Як відновлювати сили сьогодні та чому це важливо» від психолога, гештальт-терапевта Іллі Полудьонного. Психолог розповість про фази травматичного досвіду, такі розповсюджені явища як вигорання та виснаження, особливо враховуючи складні емоційні умови, в яких опинився кожен українець, та про пошуки практичних рішень, які допоможуть відновити сили.

 • Коли: 12 травня о 18:30
 • Адреса: 4-й поверх ТРЦ Gulliver у просторі лекторію

Виставка тижня

4 — 21 травня: Виставка мініатюр «Щастя в дрібницях»

В київському Музеї Шолом-Алейхема відкрилася виставка мініатюрних композицій «Щастя в дрібницях», які створила київська лікарка Олександра Король. Виставка буде проходити до 21 травня 2023 року у Музеї Шолом-Алейхема.

 • Коли: з 4-21 травня 
 • Адреса: вулиця Велика Васильківська, 5

Прем’єра тижня 

10 травня: Зелені коридори

Міжнародна прем’єра в Театрі на Подолі. Проєкт створено в партнерстві з театром “Каммершпіле” (Мюнхен). Наталка Ворожбит — драматургиня, культурна амбасадорка України, тонка психологиня та іронічна спостерігачка, написала п’єсу про наше сьогодні. Четверо жінок із різних міст України пройшли зеленим коридором на захід і опинилися в безпеці. Але кожна з них принесла з собою власне пекло та любов до життя, дітей, тварин та Батьківщину.

 • Коли: 10 травня 
 • Адреса: Андріївський узвіз, 20Б

Серіал тижня 

Все абсолютно добре/Totally Completely Fine

Серіал австралійського виробництва, прем’єра якого відбулась 20 квітня 2023 року. Наскрізь пронизаний чорним гумором із крутим сценарієм та дуже психотерапевтичними діалогами, серіал стане must have для поціновувачів не тільки специфічного гумору, а і якісної роботи акторів та знімальної групи. Головна героїня Томас Маккензі (Вівіан Каннінгем), двадцятирічна дівчина, яка успадкувала будинок свого дідуся, проте будинок виявився популярним місцем самогубства. У Томас важкі стосунки із родичами, тягар провини, проблеми з алкоголем та депресія.  Серіал «Все абсолютно добре» порушує гостросоціальні питання, та за допомогою яскравих персонажів показую шляхи їх розв’язання. І попри те, що кожна серія торкається тем самогубств, депресій та зловживання алкоголем — він дійсно вартує уваги.

Книга тижня

Ґаліт Атлас: Емоційний спадок. Як подолати травматичний досвід

Психотерапевтка Ґаліт Атлас поєднала власний досвід, історії своїх пацієнтів і основи психоаналізу, щоб продемонструвати, як наші сьогоднішні страхи й проблеми пов’язані з емоційним спадком батьків, бабусь і дідусів. Написана доступно і з глибоким співчуттям, ця книжка проникає у найпотаємніші закутки людської психології і допомагає віднайти шлях до зцілення. Книга написана професійною психотерапевткою на основі сесій з реальними клієнтами та запитами. Авторка досліджує заборонені почуття та спогади, які наша свідомість забуває або перетворює на банальність, а також подробиці особистої історії, яких ми насправді не знаємо й не пам’ятаємо, адже зберігаємо відданість людям, яких любимо. Емоційний спадок проливає світло на зв’язки між минулим, теперішнім і майбутнім та порушує питання: як рухатися вперед?

Подія тижня 

13 травня:  благодійний проєкт «Beauty Mother’s day»

Волонтери Ukrainian Sisters відкривають маштабний проєкт «Beauty Mother’s day», в якому візьмуть участь 350 жінок з дітьми  різних категорій вразливості: соло мами, багатодітні, ВПО та жінки військових. На гостей чекають виступи зіркових артистів, подарунки, та майстер-класи від майстрів б’юті індустрії.

 • Коли: 13 травня об 11:00
 • Адреса: вул. Миколи Закревського, 22 (2 павільйон)

Анастасія Ніколаєнко