Активісткам у Польші погрожують тюремним строком за «образу релігійних переконань»

У Польщі трьох активісток звинувачують у «образі релегійних переконань» за те, що вони у 2019 році розмістили постери із райдужною символікою на громадьских місцях.

За даними слідства, польскі активісти Ельжбєта, Ганна і Йоанна (прізвища не розголошуються) два роки тому розмістили постери власного виробництва на храмі Богородиці, Ченстоховської ікони Божої Матері з райдужним німбом. За «образу релігійні почуттів інших» дівчата можуть отримати тюремні строки.

З огляду на повну відсутність доказів того, що було скоєно якийсь злочин, вочевидь, цих трьох жінок судять за їхню мирну активистскую діяльність, — каже Катрінель Моток, старший керівник кампаній Amnesty International в Європі.

Зберігання, створення або поширення таких плакатів, як той, на якому зображена Діва Марія з райдужним німбом, захищене правом на свободу вираження поглядів і не повинно розглядатися як кримінальний злочин. Звинувачення проти Ельжбети, Анни і Йоанни повинні бути зняті, а польським властям слід внести поправки в своє законодавство про право на свободу вираження поглядів, щоб привести його у відповідність з міжнародними стандартами прав людини, — продовжує зазначати Катрінель Моток, захищачаючи активісток.

Також, в спільній заяві правозахисних організацій на сайті ILGA-Europe зазачається наступне:

Ельжбета, Анна і Іоанна виступали проти ненависті і дискримінації і протягом багатьох років боролися за справедливу і рівну Польщу. Вони заслуговують на те, щоб їх хвалили, а не залучали до суду за їх активність.

Рішення суда та подальша доля жінок буде відома у наступні дні.

Мы в Facebook