Режисер Алан Бадоєв прокоментував рішення Української кіноакадемії відхилити заявку на участь документального проєкту «Довга доба» у VIІІ Національній Кінопремії «Золота дзиґа».
«Сьогодні я хочу поділитися з вами своїми думками та поставити питання щодо актуальності дій та регламенту деяких заходів у кіножитті нашої країни. Мова піде про «Золоту дзиґу», яка вчора оголосила номінантів у різних номінаціях.
Серед них відсутня стрічка «Довга Доба», яку ми створили разом з каналом «1+1 Україна», де були залучені документальні матеріали 12 000 українців, що стало своєрідною капсулою часу перших днів війни. У пояснювальному листі нам дуже чемно відповіли, що оскільки ми не мали комерційного прокату і не брали участь у міжнародних фестивалях, наглядова рада не взяла наш фільм до уваги», — сказав Алан Бадоєв у своєму дописі у соціальній мережі:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Останні новини
- Тетяна Пилипчук — лауреатка Премії імені Василя Стуса 2024 року
- Бренд IWOMAN презентував осінню колекцію в колаборації зі стилісткою Ганною Ляшенко: фото
- Фемінізм у медіапросторі України: які ресурси читати?
- Жіноче підприємництво на старті: від ідеї до масштабування бізнесу з програмою “МІСТ”
- «Україна поруч. Новий розділ»: Відкрийте для себе людей, місця та скарби, які формують культуру України
Новости на главной
Режисер адресував відверте запитання до організаторів Національній Кінопремії:
«Я хочу запитати як раду фестивалю «Золота дзиґа», так і наших культурних діячів, чи один і той самий рік у нас всіх за вікном? Бо мені здається, що я живу третій рік в країні, де йде повномасштабна війна, де люди максимально заохочують спільноту до благодійності, до визначення важливості соціальної місії, спрямовуючи усі процеси на допомогу нашим захисникам… За ці роки змінюються усі галузі, щоб бути актуальними та корисними сучасній Україні.
Своє питання я адресую оргкомітету «Золотої Дзиґи», тим, хто разом зі своєю країною має бути готовий до змін та руху вперед. Чи не вважаєте ви, що прийшов той самий момент доцільності менш формального підходу у відборі кінострічок та їхній відповідності духу часу, в якому ми живемо, і який набагато гнучкіший, аніж здається на перший погляд».
Окрім того, режисер нагадав, що документальна стрічка «Довга Доба» вийшла з благодійними показами в український прокат у 20 містах та 31 кінотеатрі, зібравши аншлаги по всій країні. Загалом прокат тривав 3 тижні, стрічку переглянули більше ніж 10.000 людей, завдяки яким було зібрано 2.000.000 грн на допомогу тяжкопораненим військовим. Після цього стрічку було показано в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, з чого й почався міжнародний шлях документального кіно.
Читайте також: Олена Зеленська поділилася враженнями від фільму Алана Бадоєва «Довга Доба»
Також «Довга Доба» стала переможцем фестивалю Cinema For Victory і просто зараз перебуває в прокаті європейських країн, готуючись до показів у США.
«Цей допис — не бажання хайпу та не боротьба за місце в якомусь списку! Я маю повагу до всіх діячів і їхні творчі доробки, що зараз представлені у номінаціях, бо це люди, які своїми трудом й талантом продовжують життя українського кіно, за що їм велика подяка», — підсумував режисер.
Читайте також:
- Роковини повномасштабної війни в Україні: фільми та серіали про російсько-українську війну
- Пісня Макса Барських стала офіційним саундтреком фільму про війну «Довга Доба»
- Прогноз погоди на березень: коли прийде справжня весна?
- Магнітні бурі у березні 2024 року: на що чекати?
- Гороскоп на березень 2024 року: що чекає на всіх знаків Зодіаку?
- Що подивитись на Netflix у березні 2024 року: 58 найочікуваніших фільмів та серіалів
- Весняний манікюр 2024: модні ідеї для нігтів
- Коли переводити годинник на літній та зимовий час у 2024 році?
- Весна прийшла! Де побачити первоцвіти в Україні
- Коли та що садити у березні 2024 року: посівний календар на місяць
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram