Коли переводити годинник на літній та зимовий час у 2024 році?

20.03.2024

Переведення годинників на літній час для кожної людини, яка любить поспати, є травмувальною подією, адже з переходом на літній час людина спатиме менше на годину, але коли годинник переводитимуть на зимовий час, ми отримаємо невеликий бонус і будемо спати на годину довше. 

Щороку українці переводять свої годинники на літній чи зимовий час. Деякі країни вже відмовилися від такої системної процедури, адже, за результатами дослідів вчених, це шкодить здоров’ю людини. Сьогодні ми розповімо, коли вся Україна переведе годинник на літній та зимовий час у 2024 році.

Коли переводять годинник на літній час?

Згідно з постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України», переведення годинників в Україні відбувається двічі на рік — навесні та восени.

Читайте також: Весна прийшла! Де побачити первоцвіти в Україні

У 2024 році на літній час годинники переведуть 31 березня о третій годині ночі. Тому перед сном буде потрібно пересунути стрілку годинника на одну годину вперед.

Коли переводять годинник на зимовий час?

Восени українці також будуть переводити стрілки годинника, тільки цього разу назад. Таким чином ми зможемо спати на годину більше, що не може не радувати.

Зазвичай перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. У 2024 році перехід на зимовий час відбудеться 27 жовтня о 4 годині ночі.

Читайте також: Коли та що садити у березні 2024 року: посівний календар на місяць

Навіщо переводити годинник: причини

Переведення годинників на літній час проводять для того, щоб більш раціонально використовувати світлий час доби та економити електроенергію на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.

В Україні декілька разів намагалися обговорити це питання та скасувати перехід на літній чи зимовий час, але поки що Верховна Рада України не змогла розв’язати цю проблемну тему на державному рівні.

Фото: freepik

Як пережити перехід на літній чи зимовий час: поради

Зазначимо, що перехід на літній час набагато складніший, адже людині доведеться спати менше на годину. Хоча жоден перехід на літній чи зимовий час не надто добре позначається на здоров’ї, оскільки порушуються біоритми організму людини.

Читайте також: Як сон впливає на психічне здоров’я та як позбутися безсоння

Переведення годинників несе деякі небезпечні наслідки для людини, а саме:

  • підвищується захворюваність організму;
  • зростає ризик інфарктів, гіпертонічних кризів;
  • збільшується кількість ДТП;
  • зростає кількість спроб суїцидів.

Фото: freepik

Як зменшити негативні наслідки переходу на літній час? 

Перехід на літній час може датися дуже важким процесом для хворіючих людей, дітей, а також тим, хто недосипає або любить поспати. Тому аби мінімалізувати незручності варто за кілька днів до 31 березня лягати спати й вставати раніше, ніж зазвичай — наприклад, спочатку на 15 хвилин, потім на 30, 45 хвилин. Перехід буде більш плавним і є ймовірність, що ви його й не дуже відчуєте.

Читайте також:

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram