Алан Рікман: ролі, які зробили актора улюбленцем мільйонів

21.02.2024

Сьогодні, 21 лютого 2024 року, відомий британський актор Алан Рікман світкував би 78-річчя, проте 14 січня 2016 року він помер від раку підшлункової залози у 69 років.

Найбільш відомий за роллю Северуса Снейпа у серії фільмів «Гаррі Поттер», Алан Рікман до кіновизнання грав у театрі, йому легко давалися ролі негативних персонажів. Завдяки акторському таланту його запросили зіграти лиходія у фільмі «Міцний горішок». Проте він не хотів перетворюватися на чергового стереотипного кінолиходія і вніс деякі зміни у сценарій.

Читайте також: Викидень, насильство та звинувачення у трансфобії: Джоан Роулінг розповіла про своє життя

 

Його голлівудський дебют справив враження: іронічний терорист Ганс Грубер у майстерно стилізованому виконанні Рікмана багатьом глядачам запам’ятався краще, ніж герой Брюса Вілліса. Однак успіх стрічки позбавив Алана можливості зіграти Вальмона в американських «Небезпечних зв’язках»: продюсери відмовилися віддати роль «акторові з бойовика».

З нагоди його дня народження WoMo підготував добірку найкращих фільмів з Аланом Рікманом.

Ханс Грубер, «Міцний горішок», 1988

Саме ця роль відкрила Алану Рікману шлях до великого кіно. У цьому бойовику актор з’явився в образі німецького терориста. За сюжетом Ханс разом зі своєю бандою захоплює вершину хмарочоса з купою заручників. Напевно, немає потреби нагадувати, хто всіх рятує. Але Ханс Грубер, якого зіграв Рікман, увійшов до сотні найкращих героїв та лиходіїв за версією Американського інституту кіномистецтва.

Полковник Брендон, «Розум і почуття», 1995

Емма Томпсон адаптувала для великого екрана однойменний роман Джейн Остін. Рікману дісталася роль закоханого полковника Брендона, який доглядав молоду героїню. Дуже зворушливий персонаж. Рікманові чудово вдалося передати почуття, на перший погляд, холодного джентльмена, який закохався настільки беззаперечно, що готовий був всього себе віддати.

Метатрон, «Догма», 1999

Позначивши своє місце на землі, Алан Рікман вирушив підкорювати небеса. Рікману запропонували не мало не багато, а роль Метатрона, провідника Божої волі у світ людей. У густонаселеному всілякими дивовижними персонажами Всесвіту «Догми» будь-який інший актор міг би загубитися, але не Рікман, його Метатрон є одним із найяскравіших другорядних героїв картини.

Професор Северус Снейп, «Гаррі Поттер і філософський камінь», 2001

Початок нового століття на довгі роки пов’язав Алана Рікмана з грандіозною франшизою, запущеною Крісом Коламбусом. З першого фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь» актор став невід’ємною частиною поттеріани, одним із найсуперечливіших, але яскравих героїв серії картин.

Читайте також: Джоан Роулінг виклала безкоштовні книги про Гаррі Поттера українською

Гаррі, «Реальна любов», 2003

Ця стрічка, що зібрала безліч яскравих артистів, причому возз’єднала Алана Рікмана відразу з двома старими знайомими – новела про Гаррі та його дружину стала спільною роботою Рікмана, Емми Томпсон та Г’ю Гранта, які разом зіграли у «Розумі та почуттях».

Суддя Терпін, «Свіні Тодд: демон-перукар із Фліт-стріт», 2007

Провідну роль собі прибрав давній партнер і екранна муза Бертона Джонні Депп, а Рікману знову довелося взяти на себе образ головного лиходія (хоча хто більший лиходій у цьому мюзиклі, ще можна посперечатися) – суддя Терпін став каталізатором подій, зображених на екрані, саме він є метою Свіні Тодда, що мстить за безчестя коханої.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram