Amazon Web Services надає Україні $75 млн на перенесення держреєстрів

Amazon AWS однією з перших допомогла утримати цифрову інфраструктуру нашої країни на початку повномасштабного вторгнення Росії. Компанія надала хмарні послуги на мільйони доларів для зберігання 100 державних реєстрів. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Завдяки цьому реєстри можуть працювати навіть під час ракетного обстрілу та відключення електроенергії, а українці можуть отримувати державні послуги онлайн.

 «Мінцифра продовжує співпрацю з Amazon у сфері хмарних технологій. «Дія» з перших днів повномасштабного вторгнення зберігає в AWS копію серверної системи застосунку та щодня створює резервні копії. Це робить «Дію»  та цифрову державу в цілому більш стійкою. Тому що хмарну інфраструктуру неможливо знищити ракетою», — написав Федоров у Телеграм-каналі.

Також компанія допомагає навчати тисячі українців ІТ-спеціальностям. Так, за місяць після запуску до проєкту ITSkills4U приєдналося понад 11 тисяч українців, які зможуть стати айтішниками.

Раніше повідомлялося, що про розширення підтримки України до кінця 2023 року заявила компанія Microsoft. Вона надасть нашій країні технологічну допомогу у розмірі 100 мільйонів доларів.