Андрій Кокотюха: Роби, що можеш, і тобі подякують

17.05.2023

Андрій Кокотюха, сучасний український письменник, розповідає, що не втратити себе йому допомогають книги, а також письменницька діяльність. І тут неможливо не відзначити диво, яке зробили енергетики.  
Разом із видавництвом «Ранок» ми створили спецпроєкт #ДякуюЗаРанок, у межах якого до 25 дня народження видавництва збиратимемо історії українців та українок, які хочуть розділити свою вдячність із нашими читачами.

Найяскравіший момент вдячності за цей рік: 4 лютого було трохи дивно від того, що не вимикали світло, тож #ДякуюЗаРанок. Перед тим майже два місяці вчився не просто жити, а й працювати щодня в умовах вимкнень електрики, хай навіть і діяв якійсь внятний графік. Проте коли того ранку світло о 9.00 не вимкнули, як стояло в графіку – напружився. Щось не так… Потім тиждень звикав, що енергетики зробили диво і можна працювати без перешкод.

Андрій Кокотюха, письменник

Де діставати енергію для життя: намагаюся читати. Хоча розпач – це не моє, і навіть березень 2022 року все одно наштовхнув на сюжети для двох книжок. Одна з них – «Врятувати березень» — вийшла в «Ранку». Читачі пишуть, що у миті розпачу вона їм дуже допомогла.

Що б я сьогоднішній сказав собі, який  живе у травні 2022? Ти робиш для перемоги дуже мало. Ти нічого не вмієш, у тебе нема технічного й фінансового ресурсу. Ти не водиш машину і чайник у техніці. Керувати дроном тебе не навчать, тебе простіше вбити. Тому роби, що можеш. І тобі подякують.

Про читання книжок: важко повірити, але увесь рік я читав щодня. Хіба не по 100 сторінок на день, а по 30. За березень 2022-го прочитав 5 книжок. З квітня відновився. У мене в принципі є книги, тому я себе не втратив.

Моє знайомство із видавництвом «Ранок»: колись давно у «Ранку» вийшла друком моя книжечка «Не той хлопчик» в серії освітнього проєкту. Потім видавництво запропонувало цикл детективів для молодших школярів, причому не розмінюватися на дрібниці – відразу 16 книжок.

Оце і є радісний момент: вчуся писати для 6-річних.

Найбільш памʼятна подія: 26 березня 2022 року вперше від кінця лютого читач сам нагадав про себе і замовив книжку на нашому сайті. І з того дня кожен ранок було якесь замовлення. Люди згадали, що хочуть читати.

Тож долучайтесь до флешмобу! Робіть публікації у соцмережах із #ДякуюЗаРанок, тегайте сусіда, колегу, продавчиню, лікаря, споріднену душу аби ми показали світу – скільки в нас вдячності одне до одного!