Андрій Кокотюха: Роби, що можеш, і тобі подякують

Андрій Кокотюха, сучасний український письменник, розповідає, що не втратити себе йому допомогають книги, а також письменницька діяльність. І тут неможливо не відзначити диво, яке зробили енергетики.  
Разом із видавництвом «Ранок» ми створили спецпроєкт #ДякуюЗаРанок, у межах якого до 25 дня народження видавництва збиратимемо історії українців та українок, які хочуть розділити свою вдячність із нашими читачами.

Найяскравіший момент вдячності за цей рік: 4 лютого було трохи дивно від того, що не вимикали світло, тож #ДякуюЗаРанок. Перед тим майже два місяці вчився не просто жити, а й працювати щодня в умовах вимкнень електрики, хай навіть і діяв якійсь внятний графік. Проте коли того ранку світло о 9.00 не вимкнули, як стояло в графіку – напружився. Щось не так… Потім тиждень звикав, що енергетики зробили диво і можна працювати без перешкод.

Андрій Кокотюха, письменник

Де діставати енергію для життя: намагаюся читати. Хоча розпач – це не моє, і навіть березень 2022 року все одно наштовхнув на сюжети для двох книжок. Одна з них – «Врятувати березень» – вийшла в «Ранку». Читачі пишуть, що у миті розпачу вона їм дуже допомогла.

Що б я сьогоднішній сказав собі, який  живе у травні 2022? Ти робиш для перемоги дуже мало. Ти нічого не вмієш, у тебе нема технічного й фінансового ресурсу. Ти не водиш машину і чайник у техніці. Керувати дроном тебе не навчать, тебе простіше вбити. Тому роби, що можеш. І тобі подякують.

Про читання книжок: важко повірити, але увесь рік я читав щодня. Хіба не по 100 сторінок на день, а по 30. За березень 2022-го прочитав 5 книжок. З квітня відновився. У мене в принципі є книги, тому я себе не втратив.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

Моє знайомство із видавництвом «Ранок»: колись давно у «Ранку» вийшла друком моя книжечка «Не той хлопчик» в серії освітнього проєкту. Потім видавництво запропонувало цикл детективів для молодших школярів, причому не розмінюватися на дрібниці – відразу 16 книжок.

Оце і є радісний момент: вчуся писати для 6-річних.

Найбільш памʼятна подія: 26 березня 2022 року вперше від кінця лютого читач сам нагадав про себе і замовив книжку на нашому сайті. І з того дня кожен ранок було якесь замовлення. Люди згадали, що хочуть читати.

Тож долучайтесь до флешмобу! Робіть публікації у соцмережах із #ДякуюЗаРанок, тегайте сусіда, колегу, продавчиню, лікаря, споріднену душу аби ми показали світу – скільки в нас вдячності одне до одного!