Анджеліна Джолі розкритикувала уряди за недостатню роботу щодо розв’язання проблеми сексуального насильства під час війни

Спеціальний посол ООН Анджеліна Джолі у колонці для The Guardian розкритикувала уряди за недостатню роботу щодо розв’язання проблеми сексуального насильства під час війни та збройних конфліктів, повідомляє Wonderzine.com.ua.

Зокрема, вона зазначила, що відсутній прогрес у тому, щоб задовольнити потреби постраждалих і стримувати кривдників від використання зґвалтування як зброї на війні.

«Було досягнуто певного прогресу, включаючи кілька судових переслідувань на національному рівні, ухвалення Кодексу Мурад і створення Глобального фонду для постраждалих. Але цього виявилося недостатньо», — зазначила Джолі.

Анджеліна Джолі звернула увагу на те, що потреби постраждалих досі не стали пріоритетом.

На думку Джолі, на заваді стоять політичні й економічні інтереси, сила вето певних держав, а також низький інтерес до проблеми. Аби вирішити цю проблему, посол ООН закликала збільшити фінансування для постраждалих і створити нову постійну міжнародну комісію з документування й розслідування сексуального насильства під час збройних конфліктів.