Арестович заявив, що «ЛГБТ – це люди з відхиленнями поведінки»: «КиївПрайд» вимагає відсторонити радника

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що ставиться до представників ЛГБТ як до «людей з девіацією», тобто з відхиленнями від норм поведінки. У «КиївПрайді» вимагають розглянути відсторонення Арестовича від посади.

Під час ефіру школи «Апейрон» 19 червня Арестович на питання, як він ставиться до ЛГБТ, сказав, що ЛГБТ-люди це люди з девіацією.

«Я багато разів казав і не буду приховувати: до ЛГБТ я ставлюся як до людей із девіацією, тобто з відхиленнями від норм поведінки. Я в цьому сенсі консерватор. Інша річ, що я точно проти їхнього переслідування. Я вважаю, що в кожному треба передусім бачити людину. […] Тож до ЛГБТ я ставлюся нормально, а от до пропаганди ЛГБТ – жорстоко. Бо це пропаганда девіації, відхилення від норми, яке має конкретні негативні наслідки для суспільства. Я рішучий противник. До представників ЛГБТ я ставлюся зі співчуттям», – сказав Арестович.

У відповідь «КиївПрайд» вимагає розглянути відсторонення радника від посади.

«Це ми до вас ставимося зі співчуттям, бо бути гомофобним «рускім міром» в Україні – ось це і є девіація та відхиленням від норми. Ми проти псевдонаукової пропаганди Арестовича», – пишуть у «КиївПрайді».

Спільнота закликала Володимира Зеленського й Офіс президента звільнити Арестовича з посади радника. Там зазначили, що це «питання в суспільстві давно назріло», посилаючись на попередні дописи та заяви Арестовича, які містили сексизм і зневагу до української культури й активістів.

Як зазначили у «КиївПрайді», подібна риторика від представників влади неприпустима, якщо Україна хоче бути в ЄС.