Arts & Culture: 6 додатків для закоханих у мистецтво

Досліджуємо, вивчаємо та бавимось

Нещодавно компанія Google розробила новий додаток, який дозволяє вивчати образотворче мистецтво у фановій манері. Отже, ми вирішили підшукати для вас ще декілька цікавих та корисних програм, які допоможуть розібратися у складному та прекрасному світі мистецтва.

Google Arts & Culture

Першим номером у добірці буде новий додаток, який нещодавно було презентовано Google. Це більше про фан, аніж про мистецтво, але завдяки програмі ви все ж таки зможете дізнатися щось корисне про відомих портретистів та про їх роботи. Отже, ви завантажуєте селфі, й утиліта шукає у базі обличчя з картин, які максимально подібні до вашого. Ви, таким чином, можете побачити, на кого із знаменитостей минулого ви схожі, як саме ви б виглядали, якби жили декількома століттями раніше, а також про те, у якому музеї зберігається портрет вашого двійника. Завантажити додаток можна з play.google.com.

DailyArt

Додаток щодня показує користувачам одну картину і надає невеликий, але досить змістовний, коментар про неї. У базі є понад 1600 шедеврів, 600 біографій художників і 480 музейних колекцій. Плюс ще й у тому, що всі коментарі унікальні, їх пише особисто Зузанна Станьска — мистецтвознавець і засновниця польської компанії-розробника Moiseum. Програма доступна на play.google.com та itunes.apple.com за $4,99.

Art Authority

Додаток знає все, що можна знати, про понад 100 тис. творів від 1500 представників західноєвропейського мистецтва. Всі «експонати» тут супроводжуються короткими довідками з Вікіпедії. У програми зручний інтерфейс і приємний дизайн. Головний екран стилізовано під стіну картинної галереї. Твори образотворчого мистецтва розміщено у восьми «кімнатах», кожна з яких розкриває певний період. За любов до мистецтва доведеться заплатити $9,99 на itunes.apple.com.

Google Arts & Culture VR

Утиліта розповість про цікаві місця та події, що вплинули на світову культуру, дасть можливість вивчати колекції, підібрані експертами з найвідоміших музеїв. Вона також має функцію перегляду фотографій, відеороликів, рукописів і творів мистецтва не лише із мобільних девайсів, а й за допомогою VR-пристроїв. Завантажити його можна з play.google.com та itunes.apple.com.

Touch Van Gogh

Співробітники Музею Ван Гога в Амстердамі створили додаток, де можна знайти головні полотна голландця. Зображення з високою роздільною здатністю і супроводжено коментарями. При цьому всі зображення інтерактивні: в ході взаємодії з картинами користувач розкриває їх тонкощі. Просто торкніться творів мистецтва Ван Гога, і вони розкажуть про свої секрети. Наприклад, ви зможете побачити, як виглядала «Спальня в Арлі», поки не знебарвився червоний пігмент. Завантажуйте з  play.google.com та itunes.apple.com.

Quiz Art

Це додаток-вікторина. Завдяки йому ви зможете дізнатись багато фактів про картини та митців з епохи Відродження й до сучасності, а також перевірити свої знання з історії мистецтв. Завантажуйте з play.google.com та itunes.apple.com.

— Читайте також: Mobile World Congress: 7+ цікавинок із Барселони