Better Version: 7 книжок для вдосконалення пам`яті, концентрації, креативності та критичного мислення

Стати кращою версією себе

30.09.2023

Стати кращою версією себе — чудова ідея, але як це зробити на практиці? В пригоді стануть розумні книжки, які допоможуть прокачати ключові навички до рівня «Експерт».

Чому я відволікаюсь. Як розпізнати синдром дефіциту уваги дорослих і дітей та що з ним робити

Едвард Хелловелл, Джон Рейті, «Сварог»

Спочатку з`ясуємо, чи не є ваше відволікання наслідком синдрому гіперактивності та дефіциту уваги (СДУГ). Зараз лікарі уважніше ставляться до непосидючих дітей, але багато дорослих залишаються недіагностованими. Якщо у вас СДУГ, то звичайні методи покращення концентрації вам не допоможуть. Едвард Хелловелл — всесвітньо визнаний експерт по синдрому дефіциту уваги і Джон Рейт — практикуючий психіатр — представляють нам доповнене видання свого бестселеру. Випадки з їхньої практики дадуть вам можливість зрозуміти, чи не потребуєте ви додаткової допомоги. Якщо так, то причин для паніки все одно немає, адже серед переваг, які йдуть пліч-о-пліч з цим «розладом», є енергійність і висока інтуїтивність, креативність, ентузіазм.

Твій мозок в роботі. Як припинити відволікатися і працювати продуктивніше

Девід Рок, «Наш Формат»

Якщо СДУГ — не ваш випадок, сконцентруйтеся на впровадженні методів максимізації розумового ресурсу. Дослідник Девід Рок відповідає на питання про те, чому іноді буває важко зосередитись і як це зробити, коли ви не маєте жодної цінної ідеї для вирішення складних проблем. Позаяк спілкування потребує також концентрації і вірних рішень, автор розповість і про те, як бути ефективним комунікатором.

Джедайські техніки

Максим Дорофєєв, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Джедаї — лицарі-миротворці з епопеї «Зоряні війни». Вони мають особливі стосунки із Силою, яка робить їх могутніми й мудрими. Як бути джедаєм? Насамперед, потрібно вміння розставляти пріоритети. Концентруйся на головному, не випускаючи з поля зору другорядне. Це нелегко, але джедайське бойове мистецтво можна опанувати. Мозок не перевантажується, память — не засмічується. Нехай Сила перебуває з вами!

Як запам’ятовувати (майже) все і завжди. Приголомшливі лайфхаки для прокачки вашої пам’яті

Роб Іставей, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Гарна пам`ять — цінний ресурс. Про мнемонічні прийоми розповідає у своїй книзі колишній керівник Математичної асоціації Великобританії. Книжка містить цікаві практичні завдання й техніки запам’ятовування, реальні історії, незвичайні експерименти та дієві вправи. Хто сказав, що всього не запам’ятати? Прокачайте пам’ять на максимум, перетворивши мозок на справжній комп’ютер, в якому знайдеться місце для файлу будь-якого розміру.

Гнучкість. Пластичне мислення в епоху змін

Леонард Млодінов, «КМ-Букс»

Хто сильніший: людський розум чи штучний інтелект? За пластичністю поки що ведуть люди. Проте не всім вдається бути гнучкими: для цього потрібно ставити під питання власні погляди й цінності щодня. Ви вмієте так? Якщо ні, то для досягнення результативності, потрібно буде покращити гнучкість. Автор Леонард Млодінов — американський фізик, який спеціалізується на квантовій теорії та теорії хаосу. Говорити просто про складне — особливий талант Леонарда!

21 спосіб мислити креативно

Майкл Мікалко, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Креативності вимагає кожна сфера людської діяльності. Чи можна зі звичайної людини стати креативною? Так! У цій книжці — безліч вигадок, нестандартних підходів і нетипових вирішень типових питань. Сотні трюків, підказок, історій геніїв, головоломок, вправ та мозкових штурмів — креативу бути!

Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот

Дмитро Кулеба, #книголав

Бачити маніпуляції, вміти відрізняти реальність від брехні — вміння, необхідні людині в епоху постправди. Автор — дипломат Дмитро Кулеба. Його книжка — про комунікацію та інформаційну самооборону. Це справжній посібник з захисту персональних даних, розвитку критичного мислення та протидії маніпуляціям в епоху масової інтернетизації та діджиталізації.

Новини партнерів