BetterMe та Superhumans спрощують інтеграцію людей з ампутацією в робочий колектив

Курс розроблений психологами для розвитку етичного спілкування у суспільстві та покликаний навчити екологічно виражати емоції, будувати діалог та опановувати навички управління власними почуттями у комунікації з людьми з ампутацією

21.03.2024

98% українців вважають людей з інвалідністю повноправними членами суспільства, проте можливість знайти роботу для них оцінюють як низьку, згідно з Національним соціологічним дослідженням про сприйняття людей з інвалідністю в Україні.

Щоб покращити культуру взаємодії з людьми з ампутованими кінцівками, українська компанія BetterMe, яка дбає про фізичне й ментальне здоров’я понад 150 мільйонів людей по всьому світу, у співпраці з Всеукраїнським сучасним центром протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії для усіх, хто постраждав від війни Superhumans розробили навчальний курс “Спілкування без бар’єрів” у застосунку BetterMe: Mental Health

За даними опитування Українського ветеранського фонду 2023 року, 15% українських захисників після війни готові бути найманими працівниками. Ми очікуємо, що цей показник зростатиме, тому важливо вже зараз знаходити шляхи розвитку інклюзивної взаємодї в команді. 

У рамках курсу кожен зможе знайти відповідь на такі питання: 

  • Як визначити, що нас бентежить та над чим варто працювати?
  • Як почати розмову, коли всі слова здаються недоречними?
  • Як перестати відчувати сором і провину перед людиною з інвалідністю? 

BetterMe та Superhumans переконані, що інтеграція людей з ампутаціями в робочі колективи сприятиме більш стрімкому відновленню економіки України. Саме тому, спершу доступ до курсу був відкритий понад 500 українським роботодавцям, які раніше доєднались до Національної програми підвищення продуктивності

Сьогодні всі користувачі можуть знайти курс на головному екрані або у розділі “Цікаве” застосунку BetterMe: Mental Health.

Наші захисники та захисниці повертаються до цивільного життя і, переважно, це люди з інвалідністю. Нам всім дуже важливо навчитися з ними спілкуватися та зробити їх перебування на робочому місці максимально комфортним. В першу чергу — це звичайно про фізичну доступність, але окрім фізичних барʼєрів ми маємо говорити про психологічні барʼєри. Як правильно спілкуватися? Як почати розмову? Куди подіти очі? Чи варто допомагати? Як коректно запропонувати допомогу? І низка інших питань, до яких ми не готові. Саме тому ми разом з BetterMe створили курс, який зможе трішки зняти напругу і стати асистентом в спілкуванні з колегами на протезах. Я щаслива, що такі ініціативи зʼявляються і що ми все більше усвідомлюємо важливість змін”, – коментує Ольга Руднєва, СЕО Superhumans Center.

“Близько 50 тисяч українців потребують протезування, це найбільший показник з часів Першої світової війни. Передбачаючи проблему інтеграції людей з ампутацією у суспільство, ми з Superhumans розробили відповідний інструмент. Курс “Спілкування без бар’єрів” покликаний допомогти покращити взаємодію та сприяти формуванню інклюзивного суспільства в Україні”,  коментує засновниця та СЕО BetterMe, Вікторія Рєпа.

Нагадаємо, BetterMe: Mental Health – застосунок для збалансованого та усвідомленого життя з індивідуальним щоденним планам, керованими медитаціями, вправами для дихання, афірмаціями, звуками для сну та цілодобовим доступом до спеціалістів із психічного здоров’я.

З початку повномасштабної війни BetterMe: Mental Health став безплатними для всіх українців, застосунок доступний для завантаження на iOS та Android. Близько 2 млн українців користуються застосунками BetterMe станом на сьогодні.