Майже 5000 жінок зараз на передовій — радниця командувача Сухопутних військ ЗСУ

Кількість жінок у складі Сухопутних військ нині 15 тисяч. Ця кількість зросла на дві тисячі протягом двох місяців, повідомила в ефірі Українського радіо радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор’єва.

За її словами, зараз на передовій воює близько 5000 жінок, а загалом служить 60 тисяч українських жінок, зокрема 40 тисяч у Збройних силах України. До 24 лютого в українській армії кількість жінок складала 16-17%. Після того, як відбулася мобілізація переважно чоловіків, а жінки йшли добровольцями, відсоток жінок від загальної кількості армії зменшився. Наразі це 8%. Водночас у порівнянні з іншими країнам ми можемо набирати у військо до 20% жінок, тож ми маємо гендерну рівність у війську, зазначає Оксана Григор’єва.

За її словами, зараз немає обов’язкової мобілізації жінок, але ми мусимо набирати до війська людей яких професій, які будуть дійсно потрібні для оборони і захисту нашої країни. Тобто аналітики, які займаються кадровими питаннями, дивляться які професії будуть необхідні, кого нам не вистачає і кого треба призвати.

«Мобілізація на цей момент є добровільною, і я думаю, що вона такою і буде. Стосовно конкретних професій ще рано говорити. Ми про це дізнаємося з підзаконних актів, які будуть ухвалені надалі», — наголошує  радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ.

Водночас в інших країнах, які воюють, жінки мають відслужити в армії і вони знають, що якщо війна, то вони будуть призвані. Це культура виховання, яку треба починати зі школи, щоб жінка чи чоловік були готові до того, що вони мають захищати свою батьківщину, якщо буде така необхідність.