Богдана Кугенко: «Захисниць на війні ми забезпечуємо і жіночими плитоносками, і муфтами»

31.12.2022

Захист України — справа не лише чоловіків. Зараз в епіцентрі бойових дій перебувають майже 5 тисяч жінок. І їм треба повернутися після перемоги живими та неушкодженими. А для цього потрібен надійний бронежилет — і в стислі терміни, і за прийнятною ціною. Надійність у жіночому індивідуальному балістичному захисті — це й адаптованість до анатомічних принад, і прийнятна вага, і якісна тканина плитоноски, і надійні шви. Бренд «Балістика» одним з перших вирішив не лише створити ідеальну жіночу плитоноску, але й поставити виготовлення захисту для українських захисниць на потік. «Шити як для себе» — слоган, який команда втілила у життя, бо кілька співробітників компанії разом із власником захищають Україну. Про це ми говорили з виконувачкою обов’язків директора компанії «Балістика» Богданою Кугенко.

Першим замовником жіночих бронежилетів стала Національна гвардія

Головною рушійною силою була радше не ідея, а потреба. У 2019 році до нас звернулися службовиці з Національної гвардії України. Попри те що у різних силових структурах служили жінки, їхнє спорядження, головне — плитоноски (бронежилети), було абсолютно не адаптоване. Крім того що носіння не анатомічних бронежилетів було незручним та знижувало ефективність, воно могло бути навіть небезпечним для здоров’я. Тому ми взялися за конструювання жіночої плитоноски. Експериментальну партію передали на тестування до однієї з частин Національної гвардії України. Бронежилет перевіряли нацгвардійки на полігоні, як хотіли — стріляли, займалися фізичними вправами. Результат був один — позитивні відгуки від жінок. Після серії випробувань уже у 2019 році ми запатентували жіночу плитоноску. На жаль, навіть зараз, через три роки після його запуску у виробництво, тисячі захисниць України не знають про існування такого інструменту захисту. А після купівлі анатомічної та підлаштованої до потреб жінки плитоноски дивуються зручності.

Ноу-хау від «Балістики»

Більшість користувачок кажуть про зручність та адаптованість плитоносок від «Балістики» до бойових дій. Одним із найважливіших елементів є наявність демпферних подушок. У жіночій моделі ми зробили їх такої форми, щоб груди були розташовані між цими подушками та не стискалися під вагою бронежилета. Окрім того, демпфери виводять вологу під час активного користування, значно знижують ймовірність отримання заперешкодної травму при влучанні кулею чи уламками у проєкцію плити. Також ми впровадили систему швидкого скидання плитоносок, яка дуже важлива за потреби евакуації чи транспортування пораненого. Також ми створили систему регулювання на талії, яка дозволяє розподілити навантаження важкої бронепластини на плечах. Внутрішня об’ємна 3D-сітка дозволяє пом’якшувати удари, виконує вентиляційну роль та не натирає шию. Ми розробили зручні плечові лямки, які б не врізалися у плечі та не створювали дискомфорт.

Під час розроблення розпитували жінок про їхні побажання щодо бронежилета. Побажання було одне: анатомічність, а отже, зручність носіння. Як зазначили пізніше захисниці, ми успішно виконали завдання. Найкраще це ми бачимо зараз, коли користувачки надсилають позитивні відгуки. Але ми на цьому не зупиняємось і хочемо модернізувати наявні вироби.

Потужності дозволяють виготовляти  понад тисячу плитоносок на місяць

Тривожний ранок 24 лютого сколихнув усю країну, однак не зупинив виробництво. З першого дня, навіть з перших годин, вторгнення ми відкрили двері й безкоштовно роздали всю наявну на складах продукцію усім охочим. Переважно це були бійці територіальної оборони, однак і інші підрозділи отримали спорядження безоплатно. Модель і чоловічих, і жіночих плитоносок у «Балістиці» на сьогодні вже технологічно відпрацьована та поставлена на масове виробництво. Ми розширились. У нас працюють кілька цехів, долучаються нові підрядні організації, розширюємо ринок збуту. На сьогодні потужності дозволяють виготовляти  понад одну тисячу плитоносок на місяць. У планах розширювати асортимент, коригувати його відповідно до потреб замовника. Можливий випуск як ексклюзивної одиниці, так і серійне виробництво. Ми можемо як виготовити наші вироби у нестандартних розмірах чи кольорах, так і сконструювати абсолютно нову модель, враховуючи всі побажання захисників та захисниць України.

Ми замовляємо якісну тканину і фурнітуру у різних виробників. Серед закордонних постачальників співпрацюємо з брендами 2M, YKK, Murdock. Серед українських партнерів — виробники різноманітної стрічкової продукції «Реласт» та «Укртекстильснаб» (Дніпро). Якщо нам пропонують аналоги оригінальних виробників, ми вимагаємо обов’язкову сертифікацію. Ми прагнемо максимально підтримувати українських виробників, допомагати їм розвиватися. Бо саме внутрішня економіка є рушієм прогресу.

Зараз ти або на фронті, або допомагаєш фронту

Головними вимогами до фахівців, які у нас працюють, — це відданість своїй державі, Збройним Силам України та бажання всіляко допомагати бити агресора. Бо зараз ти або на фронті, або допомагаєш фронту. У нашому випадку це допомога фронту. У нас міцна та професійна команда, допомагаємо одне одному й підстраховуємо навіть у найскладніших ситуаціях. Зараз, наприклад, ми в активному пошуку професійного конструктора, адже обсяг робіт значно зріс, необхідні додаткові людські ресурси.

П’ятеро працівників, зокрема й власник компанії, від 24 лютого перебувають на фронті. Тому для нас «шиємо як для себе» не порожні слова, а факт. Бо, дійсно, шиємо, і для себе зокрема.

Мілітарі-вироби для жінок: від муфт до баулів

Так, ми активно працюємо над вдосконаленням чинних та розробленням нових виробів, бо військові дії активізували ринок тактичного спорядження. Вже зараз від нас ідуть не лише з плитоносками. Прекрасні відгуки надходять щодо нашого РПС «Черсел». Як чоловіки, так і жінки відзначають зручність носіння та можливість встановлення балістичного захисту.
Маємо широкий асортимент підсумків (під гранату, рацію, утилітарні, медичні, турнікетні, функціональний адміністративний підсумок під планшет та телефон та інші). І навіть це не все, адже можна кожному підібрати баул, рюкзаки, планшети.
Докуповують тактичні муфти — чудовий замінник рукавиць у холодну пору року. Попит мають стяжки-стропи на системі MOLLE, яка може прикріпити спальний мішок чи каремат. Також ми запустили в продаж кріплення для планшетів DJI MAVIC, щоб зручно прикріпити до пульта DJI Mavic. Враховуємо та виконуємо всі побажання, аби пришвидшити перемогу.

 

Тетяна Марінова