Бренд KOLOMATSKA присвятив колекцію прикрас Георгію Нарбуту: фото

До дня народження видатного українського графіка й ілюстратора Георгія Нарбута бренд KOLOMATSKA презентує новий медальйон.

09.03.2024

До дня народження Георгія Нарбута, 9 березня, бренд KOLOMATSKA презентує двосторонній медальйон «GERB».

Георгія Нарбута знають як автора українського алфавіту, дизайнера державних символів та грошей Української народної республіки. Його сміливо можна назвати першим дизайнером українського бренду.

1917-го Нарбут планував скласти абетку українською мовою – ще одного символу державності. Над нею він почав працювати у Києві 1919-го і вважав «Абетку» найважливішою серед всього, створеного ним як графіком. Мав намір використати різні шрифти, обов’язково українські барочні художні мотиви. Завершити її не вдалося. Тим не менш, українські графіки продовжили справу Нарбута, і на основі його легендарної абетки, були створені чисельні види шрифтів.

 

Про медальйон:

З одного боку — це тризуб, який Нарбут застосував в проєкті герба Української Народної Республіки. Георгія Нарбута, також називали художником, який повернув державі її тисячолітній герб — тризуб.

Читайте також: Вірш дня: Заповіт — Тарас Шевченко

А з іншого — буква Ї, взята із колекції шрифтів українського шрифтового дизайнера Генадія Заречнюка. Шрифт «NarbutAbetka», 2001 натхненний однойменною працею «Українська Абетка» Г. Нарбута.

«Зараз, коли автор хоче підкреслити український контекст, то неодмінно застосовує українські шрифти. Нові медальйони «GERB» створені для тих, хто хоче підкреслити український контекст у своїх повсякденних образах» — Маргарита Коломацька. 

Про бренд: 

KOLOMATSKA — український концептуальний ювелірний бренд, створений у 2021 році фешн-стилістом та візуальним художником Маргаритою Коломацькою.

Читайте також: Цитати Тараса Шевченка — символа української незламної боротьби

Стиль бренду натхненний українською культурною спадщиною. У нашій продукції ми інтегрували елементи етнічної символіки в сучасні, стильні прикраси. Наші ювелірні вироби виготовлені з високоякісної позолоченої латуні, обробленої вручну, що дарує кожному виробу неперевершену якість.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram