Бренд S-cape презентував колекцію Sila Ptakha, натхненну вишивками Музею Івана Гончара

Бренд верхнього одягу та аксесуарів S-cape випустив серію дизайнерських патчів Sila Ptakha, створену за мотивами давніх зразків вишивки з фондів Музею Івана Гончара. Про це повідомляє сайт компанії.

Ідея проєкту виникла в засновниць S-cape Оксани Свентах та Наталі Алексєвич понад два роки тому. Робота над ним стартувала на початку осені 2022 року. Перша колекція нараховує п’ять патчів-нашивок, натхненних вишитим доробком Полтавщини, Буковини, Київщини, Поділля та Чернігівщини.

«Ми постійно міркуємо над тим, як зробити наші речі більш кастомізованими, особливими для кожного покупця. Так з’явилась думка про створення тематичних патчів-нашивок, якими б кожен охочий міг прикрасити свою парку, дощовик чи аксесуар S-cape. А коли ми натрапили на світлини з оцифрованих фондів Музею Івана Гончара, де були зображені стародавні неймовірно красиві зразки вишитих сорочок, рушників, народного одягу, то зрозуміли, що хочемо присвятити вишивці окрему колекцію», — розповідають засновниці S-cape Оксана Свентах та Наталя Алексєвич.

За їхніми словами, розробляючи колекцію, вирішили розкрити ідентичність кожного етнографічного регіону України через характерну для нього орнаментику. Щоб підкреслити цей символізм, запрошена ілюстраторка Марія Кінович запропонувала використати в усіх патчах образ птаха.

У Музеї Івана Гончара зауважили, що, працюючи над оцифруванням колекції, ставили собі за мету не лише зберегти експонати, а й створити можливість вільного доступу до культурної спадщини.

Згодом S-cape планує доповнити колекцію іншими патчами, присвяченими решті етнографічних регіонів України. Щоби кожен, купуючи річ бренда, міг обрати до неї відповідний патч, засвідчуючи пам’ять і гордість за свою спадщину.

Колекція патчів представлена на офіційному сайті S-cape. Вартість  — 250 гривень.