Британські монархи століттями були повʼязані з работоргівлею й отримували від цього зиск. Король Чарльз ІІІ підтримав розслідування зв’язків королівської родини з рабством.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це повідомляє The Guardian.
Журналісти опублікували віднайдений істориком документ, що підтверджує отримання Вільямом III коштів від члена Royal African Company, яка поневолила понад 16 тисяч африканців.

Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович припинила голодування: подробиці
За словами журналістів The Guardian, понад 270 років королі й королеви, від Елизавети I до Вільяма IV, мали певні звʼязки з торгівлею людьми.
Останні новини
- В український прокат виходить документальний фільм «Залізні метелики»
- Кліматичні протести в Гаазі: затримали зірку серіалу «Гра престолів»
- Реєстровані партнерства в Україні: закон підтримав німецький дизайнер
- Як змінити бренд під час війни: досвідом поділилися фахівці MRKTNG MRTH
- Наукове шоу, тренінги на ЕІ та IQ та творчі майстер-класи: ТРЦ Gulliver запрошує на сімейний вікенд до Дня захисту дітей Новости на главной
«12 британських монархів спонсорували, підтримували та отримували прибуток від участі Британії в рабстві. Зокрема, Єлизавета I, яка правила з 1558 року, подарувала великий королівський корабель работорговцю Джону Гокінсу в обмін на частку прибутку від його подорожі, в ході якої він захопив сотні африканців», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Голлівуді з’явилися зірки українських тварин, які можуть зникнути через війну: фото
Король Великої Британії Чарльз III вперше заявив про підтримання дослідження історичних зв’язків британської монархії з трансатлантичним рабством. У межах дослідження королівська родина надала доступ до королівської колекції та архівів.
Це перший відомий випадок, коли Букінгемський палац публічно заявив, що підтримує таке дослідження історії королівської родини.
Читайте також: З початку 2023 року в Україні відкрито понад 8о кримінальних справ щодо жорстокого поводження з тваринами
За даними журналістів, Кенсінгтонський палац, де зараз живе принц Вільям із родиною, був резиденцією Вільяма III, який отримав акції у компанії з перевезення рабів.
«Документ, знайдений в архівах істориком доктором Бруком Ньюманом і вперше опублікований Guardian, підкреслює причетність британської монархії до жахливої торгівлі. Публікація документа додала поштовху до закликів до королівської родини ретельно розслідувати їхні історичні зв’язки з трансатлантичним рабством», — заявили журналісти.