Business movies: 8 документальних стрічок для підприємців

Стартаперам, рекламщикам, маркетологам та дизайнерам

Як створити власний стартап, як перетворити ідею на реальну річ, як заохотити людей купувати те, що ви пропонуєте, і які ризики існують у сучасному бізнес-світі? На всі ці питання ви зможете знайти відповіді у наступних документальних стрічках.

Фрікономіка/Freakonomics

Економіка може застосовуватися не тільки у бізнесах. Також вона може допомогти дослідити поведінку людей у тому, як вони реагують на стимули. Економіст Стівен Левітт і журналіст Стівен Дабнер, автори одноіменного бестселлеру, продемонструють, як люди реагують на пропозицію швидко заробити, і знайдуть відповіді на питання, чому у сумо обманюють глядачів, що допомогло знизити рівень злочинності у США в 1990-х, і чи впливає грошова винагорода на успішність студентів.

Революція ОС/Revolution OS

Документальна стрічка режисера Дж. Т. Мура розповідає про історію GNU, Linux, а також про розвиток open source та free software рухів в цілому. Цей фільм дає можливість з перших вуст почути про те, як це — боротися із «системою» та конкурувати з Microsoft і Apple, продовжуючи сповідувати принципи відкритості й безкоштовності. Своїми історіями і думками діляться Річард Столлман, Майкл Тімен, Лінус Торвальдс, Ларрі Огюстен, Ерік Реймонд, Брюс Перенс.

Стів Джобс. Втрачене інтерв’ю/One Last Thing

Режисер документального фільму спробував відстежити, що надихало Джобса протягом усього життя і допомагало створювати продукти, які мають велике значення. Ви побачите інтерв’ю зі Стівом 1994 року, що якимось чином загубилося та не потрапило до ефірів. Стрічка дозволить зрозуміти, як Джобс створював свої легендарні презентації.

Уречевлення/Objectified

Ви коли-небудь замислювалися про те, що хтось витратив на створення певної речі купу часу? Чи виникало у вас питання, чому ось цю річ хочеться взяти до рук, а ось оту — ні? Чому нам важливо, щоб наш смартфон був саме синім, а не чорним, червоним чи білим? Фільм досліджує несвідомий бік сприйняття, який має величезне значення для споживачів, а також розповідає, яким чином маленькі хитрощі дизайну роблять утилітарну річ особливою.

Стартап.ком/Startup.com

Це своєрідний відеопосібник про те, що варто і чого не варто робити, якщо ви вирішили заснувати власний стартап. Ви будете спостерігати за роботою двох підприємців: Калейла Ісази Тузмана і Тома Германа, які на початку 2000-х років створили відомий сайт GovWorks.com. За рік стартапери заробили $60 млн. А згодом бульбашка доткомів луснула і проект стрімко пішов на дно, залишивши підприємців із діркою в кишені.

Ctrl+Alt+Compete

Відеопосібник для стартаперів від корпорації Microsoft, який відповість на питання: що являє собою компанія-стартап, у чому її місія, яка її структура, чи є  реальна користь від стартапів, чи існує зараз чергова бульбашка, аналогічна доткомам, і чи не лусне вона взагалі?

Трохи ризику/Something Ventured

Ви дізнаєтеся про історії деяких підприємців, які не побоялися ризикувати, зробили великі ставки на ранніх стадіях існування таких компаній, як Apple, Google, Intel. Документальний фільм навчить підприємців взаємодіяти із інвесторами, щоб побудувати успішну компанію.

Зображення та текст/Art & Copy

Справжні «mad men» розкажуть, як треба робити класну рекламу, наскільки важливим є віжуал та чи завжди доречним є інноваційний креативний підхід для просування продукту.

Фото: кадр із сериалу «House of Cards»

— Читайте також: Уволилась и прозрела: 10 истин для тех, кто оставляет корпоративную карьеру

Мы в Facebook