CES — 2018: Нові технології, супердевайси та мегатренди

Чого чекати від Consumer Electronics Show

05.01.2018

Цього року виставка електроніки CES пройде з 9 по 12 січня у Лас-Вегасі. Ми вже писали, що на заході буде український стенд, а зараз хочемо розповісти  й про закордонні новинки, які було анонсовано до початку шоу.

Мегадевайси

Часто буває, що найцікавіші пристрої на виставку привозять невеликі компанії. У 2017 році на CES показали фітнес-трекер для алкоголю: гаджет показує, скільки власник випив за вечір, веде статистику, ще він може підказати, коли можна сідати за кермо після вечірки. Іншою цікавою новинкою став гнучкий смартфон Royole FlexPhone, який можна носити на зап’ясті. А цього року, маємо надію, усіх вразить український SenStone — кулон, який вміє на ходу переводити аудіотекст у друкований текст, сортувати тексти, які створює користувач, за паттернами та темами, вміє розпізнавати сім мов та тримає заряд до трьох днів.

Смартфони

Після прориву на світовий ринок бренду Meizu, багато хто із виробників почав приділяти більше уваги масовим моделям. Отже, навряд чи на виставці будуть представлені концепти гнучких чи прозорих телефонів. Скоріш за все будуть продемонстровані смартфони середнього та низького цінових сегментів, як от нова лінійка Samsung Galaxy A 2018. Також Sony анонсувала два безрамкових телефона — Xperia XA2 та XA2 Ultra, й бюджетний Xperia L2.

Телевізори

Багато хто відмовляється від телебачення, надаючи перевагу інтернету, але не мало хто відмовляється від телевізорів, які мають вихід у мережу, дають якісну картинку, мають функцію 3D і ще багато чого. Отже, цього року виробники продемонструють нам «розумні» пристрої, які підтримують голосових асистентів Alexa або Google Assistant, мають систему штучного інтелекту, наприклад, DeepThinQ (LG). Також LG привезе величезний 88-дюймовий телевізор з роздільною здатністю 8K — у нього в 16 разів більше пікселів, ніж у Full HD.

Штучний інтелект

Насправді, штучний інтелект (ШІ) стає менш «штучним» і більш реальним елементом бізнесу та виробництва, він є чимось на зразок зв’язку Wi-Fi. На виставці ШІ буде презентовано в якості складової частини великої кількості смартфонів, ігор, безпілотних автомобілів та інших девайсів. Також на CES — 2018 пройде 9 великих конференцій на тему ШІ, зокрема, «ШІ та аналітика: створення переконливих сервісів IoT», «Розробка роботів на основі ШІ», «Як ШІ змінює світ» і «Перетворення ШІ на долари».

Ігри та віртуальна реальність

Цього року, як і минулого, буде продемонстровано багато ігрових ноутбуків, ПК, фурнітури та велика кількость пристроїв для віртуальної реальності. Можна буде побачити та випробувати новий VR-шолом Oculus Go, який не вимагає підключення до комп’ютера або смартфону, та політати завдяки кріслу від українських розробників MMone.

Смарткари

На CES — 2017 було презентовано багато електрокарів, «розумних» автомобілів і концептів машин майбутнього. Відзначилися не тільки великі автовиробники, але й технологічні компанії, як от NVIDIA, Intel і Qualcomm. Вони показали власні технології автопілота для сучасних автомобілів. Сподіваємося, що в цього разу буде запропоновано системи автопілота, максимально готові до появи на ринку, а не лише красиві макети автівок.

Зв’язок 5G

Наступним великим проривом технологій бездротового зв’язку буде 5G, який почне передавати гігабіти даних в секунду починаючи з 2020 року. Intel і Qualcomm уже сьогодні змагаються між собою у створенні прототипів, які демонструють можливості 5G. Зазвичай CES — не те місце, де анонсують подібні технології, але 5G обіцяє значно прискорити поширення інтернету речей і запустити цілу хвилю інноваційних продуктів, включаючи відеотрансляції, ігри у віртуальній реальності та безпілотні автомобілі. Швидкий зв’язок збільшить термін дії акумуляторів, і ми побачимо якісно нові пристрої, розумні аксесуари та системи безпеки.

Фото: LG

 — Читайте також: Smart house: 9 электронных помощников по хозяйству

Новини партнерів