Чари в зимову ніч: 7 книжкових новинок у жанрі фентезі

Життя як у казці

02.01.2019

Які свята без дива, без магії? Та де ж її взяти у нашому матеріалістичному, а подекуди й цинічному світі? Книжки — відомий століттями ресурс фантазії та чарів. Можете обирати чарівний світ на свій смак: обживати його, знаходити в них друзів, суперників, вчителів. І будьте певні: трішки дива проникне і у реальне життя!

Жнець

Террі Пратчетт, «Видавництво Старого Лева»

Найстрашніші і невідворотні речі стають менш моторошними, якщо з них добряче покепкувати. Уявіть, що Женця — ту саму смерть з косою — відсторонили від роботи. Ніхто не помирає (навіть, якщо так було б краще), а сам Жнець змушений жити як смертний серед смертних. І косою своєю косити не життя, а, наприклад, будяки на фермі. Рівновагу у Дискосвіті (місці подій у серії романів Пратчетта) порушено, енергії життя забагато. Як і хто цьому зарадить? Пратчетт, з його пекучим гумором, все розставить по своїх місцях так, що ви не зможете відірватись від книжки!

Берен і Лутієн

Джон Р. Р. Толкін, «Астролябія»

Ця книга побачила світ через цілих 100 років після смерті автора, славетного творця епопеї «Володаря перснів». Це історія кохання смертного чоловіка та безсмертної ельфійки, яка, одружившись з коханим, втратила безсмертя заради більшого, ніж вічне життя. Імена Берена та Лутієн вирізьблені на надгробку Дж.Р.Р. Толкіна та його дружини Едіт на кладовищі в Оксфорді. Старий же рукопис редагував 92-річний син письменника, а проілюстрував Алан Лі, який свого часу отримав «Оскара» за роботу над трилогією «Володаря перснів».

Лабіринт духів

Карлос Руїс Сафон, «Клуб сімейного дозвілля»

До 2015 року всі думали, що цикл «Цвинтар забутих книжок» — це трилогія. Для українських читачів це, поки що, так і є, аж тут автор надихнувся всесвітнім успіхом, та й написав четверту книгу. Є люди, які вважають, що у житті не буває випадкових книжок. І вони мають рацію. Одного разу в Барселоні у 1945 році десятирічний хлопчик знаходить таємничу книгу і все його життя перетворюється на екшн у дусі Гарсіа Маркеса, Борхеса та Умберто Еко. Книжки Сафона перекладені 50 мовами світу, вони очолювали практично всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах.

Країна припливів

Мітч Каллін, «Вавілонська бібліотека»

Хоча у цій книзі є болотяні люди й балакучі світлячки, від фентезі в ній тільки дитяча фантазія, яка рятує юну героїню від жахливої реальності. Батьки одинадцятирічної Желізи-Роуз – пропащі наркомани, які не можуть забезпечити дівчинці нормальне життя. Тому вона мусить тікати до дивовижного світу власної уяви. Маленький спойлер: не всі фантастичні історії закінчуються появою феї-хрещеної.

Скляний меч

Вікторія Авеярд, «Наш Формат»

Ви ж не настільки вжилися у роль «поважних і солідних людей», щоб не прочитати роман-переможець премії People’s Choice Awards 2016 у номінації «Найкращий підлітковий роман», а по сумісництву бестселер New York Times? Це продовження успішного роману про Багряну королеву, головною героїнею якого залишається Мара Барров. У світі, де срібнокровні аристократи з надприродними здібностями тиранять багрянокровних простолюдинів, з`являється новий тип людей, який має намір все змінити. Але за революцію доводиться платити високу ціну.

Фантастичні звірі і де їх шукати. Велике ілюстроване видання

Джоан Роулінг, «А-ба-ба-га-ла-ма-га»

70-й рік до народження Гаррі Поттера: трапляється найстрашніше, бо до світу людей вриваються магічні потвори. Все це, звісно, потрібно виправляти і це робота для «цивілізованих» чарівників на чолі з Альбусом Дамблдором, який примушує до виконання найнеприємніших справ у ході шляхетної місії свого колишнього учня. Перед вами — неймовірно гарне видання, ілюстроване майстерністю та фантазією Олівії Ломенек Ґілл. Нове видання містить повністю оновлений текст 2017 року, який включає в себе шість нових звірів, котрих можна зустріти на теренах Північної Америки, а також нову передмову Дж. К. Ролінґ, написану від особи Ньюта Скамандера.

Зоряний пил

Ніл Ґейман, «КМ-Букс»

Ґейман — лауреат численних літературних нагород, таких як премія «Г’юго», премія «Неб’юла» та премія Брема Стокера, медалей Ньюбері та Карнегі. Роман про зорю, що впала, маестро придумав, спостерігаючи за падінням метеора у аризонській пустелі. Трістран — юнак, що живе у простому англійському селищі, виявляє, що зовсім поруч існує зачарований світ. І в тому світі Трістрану треба відшукати дещо чарівне і прекрасне.

Читайте також: Як для себе: 10 книжок, які рекомендує редакція WoMo