Четвертий Саміт перших леді й джентльменів відбудеться 12 вересня

Він буде присвячений безпеці дітей під час збройних конфліктів

19.06.2024

Саміт перших леді та джентльменів цьогоріч відбудеться у столиці. Головною темою заходу стануть питання безпеки дітей. Про це повідомила Олена Зеленська на пресконференції, присвяченій організації заходу, розповідає «Радіо.Свобода».

«Ми не маємо втратити увагу світу, а тема безпеки дітей актуальна для світу. Перша панель — це тема безпеки дітей у військовому конфлікті», — зазначила перша леді України.

На саміті вперше мають презентувати результати соціологічного дослідження «Ключові загрози для дітей». Його проводили саме якраз для майбутньої соціальної події.

Присутні з різних країн світу разом з українськими та міжнародними експертами обговорять загрози та виклики, з якими  діти стикаються вдома, у школі та в інтернеті. Під час саміту планують організувати фандрейзингову платформу для збору коштів на шкільні укриття або планшети.

Запрошення на участь у четвертому Саміті розіслали багатьом першим леді та джентльменам різних країн. Деякі з них вже підтвердили свою участь.

Що таке Саміт перших леді та джентльменів

Перший захід відбувся в Києві, у Соборі Святої Софії, в серпні 2021 року. Його ініціатором була перша леді Олена Зеленська. Темою Саміту стала «М’яка сила в новій реальності». Тоді на саміті були присутні гості з понад 20 держав.

Наступного року Саміт відбувся в липні. Учасники обговорювали психологічний аспект війни та людський капітал.

Минулого року темою Саміту, який також відбувався у Києві, стали проблеми з ментальним здоровʼям. За його підсумками міністри охорони здоров’я 14 країн підписали спільну заяву щодо розвитку медичного партнерства.

Читайте також: Олена Зеленська поділилася враженнями від фільму Алана Бадоєва «Довга Доба»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram