Чоловікам анонімно надаватимуть психологічну допомогу. Куди звертатись?

13.10.2022

В Україні триває восьмий місяць повномасштабної війни, яка дестабілізувала емоційний стан всіх без виключень. Та через гендерні стереотипи й інші упередження чоловіки часто не звертаються за психологічною підтримкою, але саме вчасне вирішення проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.

З цією метою в Україні відкрили гарячу лінію, яка допоможе чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

Як отримати допомогу?

Зателефонувавши за номерами 2345* (для абонентів Vodafone та Lifecell) або +38 (067) 752 23 45 (для абонентів Київстар), чоловіки отримають кваліфіковану допомогу від фахівців з багаторічним досвідом психологічної практики.

Гаряча лінія безкоштовна та працюватиме цілодобово. Вона також є анонімною – персональні дані зберігатися не будуть.

Чоловіки можуть телефонувати з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо.

Чому психологічна допомога зараз особливо важлива?

Психологічні розлади руйнують не лише внутрішню стабільність, а й особисті стосунки. Міжнародні дослідження доводять, що при збільшенні частоти проблем із психологічним здоров’ям, зростає кількість випадків домашнього насильства.

За результатами опитування UNFPA, 90% респондентів-чоловіків не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків.

«Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою», — зазначає програмна менеджерка UNFPA Олеся Компанієць.

За словами старшої психологині гарячої лінії підтримки чоловіків Наталії Мірошниченко, найкращий спосіб запобігти розвитку депресії, ПТСР чи появі агресивної поведінки є вчасне усвідомлення проблеми, звернення за підтримкою.