Чому олімпіади – чудовий тренажер для ерудиції дитини

Які стереотипи існують у батьків про участь дітей у олімпіадах

24.05.2021

Роман Кисиль, сооснователь платформы «На урок»

Батьки досить часто віддають своїх дітей на спортивні секції. І це чудово! Адже так юні спортсмени тримають тіло в тонусі, а під час турнірів прокачують конкурентоспроможність. А як щодо інтелектуальних змагань? Вони мають бути не менш пріоритетними, оскільки навчають базових життєвих навичок: грамотно вести дискусії, генерувати нестандартні ідеї та розв’язувати будь-які проблеми. На щастя, на сьогодні існує чимало форматів брейн-батлів, які допомагають прокачати ерудицію дитини. Це олімпіади, конкурси, вікторини, дебати та багато іншого. Серед названих варіантів є один, який часто недооцінюють, бо вважають нудним, «лише для відмінників» або «зайвою тратою часу». Олімпіади. Настав час руйнувати стереотипи про них. Почнімо! 

Стереотип №1. Участь в олімпіадах ніяк не знадобиться в житті

А от і ні! Олімпіади розвивають логічне мислення та навички обробки інформації, що неабияк цінується в будь-якій професії. До того ж сумлінна підготовка до олімпіад виробляє звичку регулярно виконувати інтелектуальні завдання та грамотно планувати свій час. Ще один плюс – діти, які готуються до участі в смарт-змаганнях, знають більше, ніж пропонує шкільна програма.

Стереотип №2. Поразка на олімпіаді травмує психіку дитини

Що частіше ваша дитина братиме участь в олімпіадах, то більше шансів на перемогу. Як мінімум – вона ставатиме кращою версією себе ж. Як максимум – займатиме все вищі й вищі позиції в рейтингах! А ще олімпіади дають важливий урок: якщо регулярно виконувати завдання в інтелектуальних змаганнях, то випускний екзамен стане не головною, а черговою перевіркою знань дитини. 

Стереотип №3. Участь в олімпіаді навчає лише самостійності, а не командної роботи

Існує спеціальний різновид олімпіад – командні. Вони навчають колектив діяти разом: розподіляти обов’язки, поважати чужу думку (навіть якщо вона не збігається з власною) та разом шукати шляхи розв’язання складних задач. Ці вміння точно знадобляться дітям у дорослому житті!

Стереотип №4. Олімпіади привчають дитину до конкуренції, а не дружби

На олімпіадах, які проводяться в офлайн-форматі, можна знайти друзів-однодумців та обмінятися з ними телефонами чи підписатися на сторінки одне одного в соцмережах. Це допоможе підтримувати з новими знайомими зв’язок: 

  • дискутувати на теми, які цікавлять усіх співрозмовників; 
  • обмінюватися досвідом та порадами щодо саморозвитку; 
  • разом їздити в олімпіадні табори. 

Стереотип №5. На олімпіадах зазвичай примітивні завдання, які нецікаво виконувати

Олімпіадні завдання, як правило, оригінальні та цікаві, відрізняються від тих, які учні виконують під час контрольних та екзаменів. Учасникам для розв’язання задач знадобляться не лише знання, а й уміння творчо мислити, знаходити неочевидні способи вирішення. Отож систематична робота над олімпіадними завданнями підвищить учнівську креативність. 

Як підготуватись до інтелектуального змагання

Досі сумніваєтеся, чи варто вашій дитині брати участь в олімпіадах? Ми знаємо деякі хитрощі, які допоможуть зробити підготовку до інтелектуального змагання плідною та цікавою. Головне запитання, яке хвилює батьків: «Як підготувати дитину до завдань, до яких немає аналогів у шкільній програмі?». Усе простіше, ніж здається на перший погляд! 

 

  • Виконуйте минулорічні олімпіадні завдання. Дітям варто подумати над тим, чого варто очікувати безпосередньо під час змагань. І найліпшим помічником у цьому стануть олімпіадні вправи, які можна переглянути на офіційному сайті: там публікують минулорічні завдання з відповідями. Якщо не вдалося знайти приклади, спробуйте пошукати дані зі схожої олімпіади. 
  • Залучайте до підготовки друзів. Спільна підготовка проходить продуктивніше і веселіше. Олімпіадники, які вже мали досвід у подібних змаганнях, охоче поділяться із початківцями корисною «інсайдерською» інформацією. 
  • Використовуйте для підготовки до олімпіади різні формати. Особистий план допоможе вашій дитині структурувати всі теми, які необхідно вивчити. Далі можна скористатися посібниками, аудіо- та відеолекціями, онлайн-курсами та допомогою репетиторів. 

 

 

 

Перевірити свої знання можна, навіть не виходячи з дому. Що особливо важливо в епоху карантинних обмежень! Нехай ваші діти спробують виконати завдання онлайн-олімпіади від онлайн-школи «На Урок». До речі, це вже дев’ята Всеукраїнська інтернет-олімпіада, в межах якої діти можуть перевірити знання з 21 предмету зі шкільної програми!

Це цікавий інтерактив для учнів, який допоможе повторити матеріал, вивчений протягом навчального року. Тут школярі мають унікальну можливість продемонструвати реальний рівень знань та отримати гарантовані нагороди. Йдеться про дипломи, сертифікати та промокоди на знижку від книжкового партнера освітнього проєкту – видавництва BookChef. Фіналісти олімпіади візьмуть участь у розіграші трьох книжок Павла Віктора «Фізика. Основи і механічний рух», та трьох комплектів із п’яти захопливих книжок для навчання. Вже хочеться перемогти, чи не так?

Можна довго міркувати про безсумнівну користь олімпіад. Сподіваємося, нам вдалося переконати вас у тому, що їх не варто ігнорувати. Не зволікайте та мотивуйте своїх дітей брати участь у брейн-батлах!