
Де ті тисячі переміщених осіб, чому наш ринок не наповнюється працівниками? Всі ці місяці я мала ілюзію що люди будуть шукати найменшої можливості працювати. Але на жаль це була моя ілюзія.
Як часто у вас виникає думка «не хочу працювати»? Чому така думка виникає?
Є кілька аспектів, які не спонукають людей до праці. Один з них простий, але не далекоглядний – це існуючий рівень забезпечення базових потреб. Про них вдало чи не вдало, як дивитися, держава подбала: соціальні виплати, турбота про базові потреби і таке інше.
Інший – це професійний.
Якщо думка про небажання працювати виникає кілька разів за день, то це біда. Не слід ігнорувати такі думки, бо вони мають ефект накопичення. Звичайно, породжувати їх можуть зовнішні фактори – труднощі на роботі, складні відносини в команді, ненависна робота, вигорання, особисті проблеми тощо.
Але є дещо небезпечніше. Коли людина самостійно піддається впливу ліні, грає за правилами своїх думок «не хочу працювати». У такому випадку поступово розвивається патологічна лінь. Людина робить все більше перерв на роботі, живе з очікуванням від вихідних до вихідних, мириться зі своїм станом, починає плисти за течією. Внутрішня боротьба вимикається, вмикається поступова деградація. Важко не те, що генерувати нові ідеї, а й виконувати прості звичні задачі.
Боротись з цим можна і треба:
- Не ігнорувати, не затягувати, а досліджувати природу таких думок.
- Вирішувати проблеми одразу – якісно відпочивати, робити те, що любите, розбавляти буденні справи творчістю, вивчати нове і розвиватись.
- Ми повинні тренувати свій мозок, емоційну складову безперервно і не бійтесь звертатись за допомогою, порадою, якщо не можете справитись самі.
Можливо ці думки будуть і корисні тим хто в зоні комфорту, бо не слід вдовольнятися милом з гуманітарки коли можеш заробити на те, до чого справді звик.