Чому вам не хочеться працювати та що із цим робити: поради від HR-директорки

Як часто у вас виникає думка «не хочу працювати» та що з цим робити?

HR-директор логістичної компанії Meest Expres Галина Цвіркун

Де ті тисячі переміщених осіб, чому наш ринок не наповнюється працівниками? Всі ці місяці я мала ілюзію що люди будуть шукати найменшої можливості працювати. Але на жаль це була моя ілюзія. 

Як часто у вас виникає думка «не хочу працювати»? Чому така думка виникає?

Є кілька аспектів, які не спонукають людей до праці. Один з них простий, але не далекоглядний — це існуючий рівень забезпечення базових потреб. Про них вдало чи не вдало, як дивитися, держава подбала: соціальні виплати, турбота про базові потреби і таке інше.

Інший — це професійний.

Якщо думка про небажання працювати виникає кілька разів за день, то це біда. Не слід ігнорувати такі думки, бо вони мають ефект накопичення. Звичайно, породжувати їх можуть зовнішні фактори – труднощі на роботі, складні відносини в команді, ненависна робота, вигорання, особисті проблеми тощо.

Але є дещо небезпечніше. Коли людина самостійно піддається впливу ліні, грає за правилами своїх думок «не хочу працювати». У такому випадку поступово розвивається патологічна лінь. Людина робить все більше перерв на роботі, живе з очікуванням від вихідних до вихідних, мириться зі своїм станом, починає плисти за течією. Внутрішня боротьба вимикається, вмикається поступова деградація. Важко не те, що генерувати нові ідеї, а й виконувати прості звичні задачі.

Боротись з цим можна і треба:

  • Не ігнорувати, не затягувати, а досліджувати природу таких думок.
  • Вирішувати проблеми одразу – якісно відпочивати, робити те, що любите, розбавляти буденні справи творчістю, вивчати нове і розвиватись.
  • Ми повинні тренувати свій мозок, емоційну складову безперервно і не бійтесь звертатись за допомогою, порадою, якщо не можете справитись самі.

Можливо ці думки будуть і корисні тим хто в зоні комфорту, бо не слід вдовольнятися милом з гуманітарки коли можеш заробити на те, до чого справді звик.

Новини партнерів