Чому варто подивитись «Підземелля та дракони. Честь злодіїв»

30 березня в кінотеатрах розпочнеться показ фантастичного екшену за мотивами найпопулярнішої гри у світі “Підземелля та дракони”. WoMo розповідає, чому варто приділити йому увагу. 

Гра Підземелля та Дракони 

Культова гра з фантазійним осмисленням середньовіччя зявилася в середині 1970-х років завдяки засновнику клубу настільних ігор та письменнику Гері Гайгексу та його другові розробнику ігор Дейву Арнесону. Незабаром настільна гра стала настільки популярною, що станом на 1980 рік щомісячно продавалося по 12000 примірників гри. Завдяки D&D у світі зявилися культові  RPG ігри, визначні романи та кінострічки, а також безліч серіалів, адже ця гра не тільки надихає творців, а й розвиває уяву завдяки творенню сюжетних ліній самими ігроками. 

Персонажі

Кожна гра має класичний набір персонажів: бард, варвар, маг, друїд. У кінострічці глядачі зустрічають Барда Еджина з ордену Арфістів та його доньку Кіру, варвара Хольгу, яка є вигнаницею зі свого племені за кохання до представника іншої раси, чарівника Саймона, який не вірить у свої сили та друїда-тифлінга Доріка, яка обертається на різних створінь. 

Сюжет 

Історія починається із в’язниці та великої втечі. Еджин Дарвіс роками працював членом ордену Арфистів, доки його дружину не вбив Червоний чарівник з яким бард зіткнувся на місії. У супроводі варварки Хольги Кілгор Еджин спробував створити нове життя для себе та своєї маленької доньки Кіри. Але одного разу, сформувавши команду з чаклуном-любителем Саймоном Аумаром, шахраєм Форджем Фіцвільямом та Хольгою Ейджин відправляється на пограбування фортеці. Бард бажав отримати табличку воскресіння, яка дозволила воскресити його дружину, але нова знайома Форджа — Софіна виявилася Червоним Чарівником, тож все пішло шкереберть. Саймон і Фордж втекли, а ось Еджін і Холга були схоплені.

Повернувшись на волю, друзі дізнаються, що Фордж став правителем міста, набрехав Кірі про батька та планує разом із Червоною Чарівницею Софіною велике зло. Далі історія розгортається за класичним сюжетом протистояння злу. 

Чи варто дивитись «Підземелля та дракони. Честь злодіїв»

Безумовно так. Фільм подобається як дорослим, так і підліткам, й попри двогодинний хронометраж увесь час тримає у напрузі. Тобто знудитись глядачі просто не встигнуть. Окрім яскравої картинки, фільм просякнуто добрим гумором, який не можна назвати банальним чи поверхнім.

І навіть якщо глядачі трохи далекі від теми фентезі чи ігор — це кіно точно підійде для сімейного перегляду та наповнить кожного відчуттям задоволення, а також нагадає що добро завжди перемагає. 

Про кіно

  • Студія: Paramount
  • Оригінальна назва: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
  • Старт в Україні: 30.03.2023
  • Жанр: фантастичний екшн
  • Режисер: Джон Френсіс Делі та Джонатан Ґолдштайн.
  • У ролях: Кріс Пайн («Зоряний шлях»), Мішель Родріґес («Форсаж», «Оселя зла», «Аватар», «Мачете»), Г’ю Ґрант («Щоденник Бріджит Джонс»), Реге-Жан Пейдж (серіал «Бріджертони»), Джастіс Сміт, Софія Лілліс.

Анастасія Ніколаєнко