#ChurchToo: Жінки Нігерії влаштували масову акцію проти ґендерно обумовленого насильства

Популярного пастора звинувачують у згвалтуванні

У Нігерії набув розвитку рух #MeToo. Під цим та іншими хештегами нігерійки публікують у соцмережах свої історії та закликають світове суспільство звернути увагу на проблему харасменту, зґвалтувань на ґендерно обумовленого насильства в цілому. Про це повідомляє Reuters.

Нещодавно популярного у країні пастора Біодуна Фатоїнбо було звинувачено у зґвалтуванні. Фотографеса Бусола Даколо заявила, що стала його жертвою, коли була підлітком. Ця заява дала поштовх руху #MeToo у нігерійській спільноті. Жінки пишуть пости, підтримуючи Бусолу, а також розповідають власні історії ґендерно обумовленого насильства під хештегами #MeToo, #ChurchToo и #SayNoToRape.

А 30 червня 2019 року сотні людей зяли участь в акціях протесту у великих містах Абуджа і Лагос. Чоловік Бусоли, Тімі Даколо, розмістив фото протестуючих в Instagram на знак того, що підтримує свою дружину.

«Люди вже злилися на уряд, який не сприймає проблему сексуального насильства всерйоз», — сказала Осай Оджіго, директорка правозахисної групи Amnesty International у Нігерії. «Тому, коли у ЗМІ з’явилася історія Бусол, люди просто вибухнули гнівом. Це повинно припинитися. Я думаю, що проблема набула критичної маси — час її вирішити».

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: CFA Institute возглавит Маргарет Франклин