COVID-19 повертається? Зафіксований новий штам «Пірола»: подробиці

COVID-19

У Європі зафіксовано низку випадків зараження новим штамом коронавірусу ВА.2.86, який отримав назву «Пірола». Він є підштамом «Омікрона» і може бути ще заразнішим та з важчим перебігом хвороби.

Про це пише The Guardian.

За словами джерела, у всьому світі знову фіксують підвищення чисельності інфікованих Covid-19, а у ВООЗ підкреслюють серйозність ситуації. Водночас, і в США ще з початку липня зростає кількість людей, які відправляються до реанімації з COVID. Крім того, зросла кількість смертей серед заражених коронавірусом.

Читайте також: COVID-19 поширився через витік з лабораторії у Китаї — ФБР

Європейський центр контролю та профілактики захворювання інформує, що основною причиною підвищення захворюваності в Європі є сезон відпусток та подорожей, а також послаблення імунного захисту у населення.

Читайте також: В Україні компанія «Дарниця» виготовлятиме ліки проти коронавірусу

За даними міжнародних органів охорони здоров’я, у цього вірусу зафіксовано високий рівень мутацій. Передбачається, що могло статися до 30 змін у білковій структурі вірусу. Це може означати, що наявні вакцини можуть бути недостатньо ефективними у боротьбі з цим штамом коронавірусу.

«Це відповідає моделі Sars-CoV-2 з початку пандемії. Вони накопичують кілька мутацій, що дозволяють їм уникнути деяких антитіл, викликаних попередньою інфекцією або вакцинацією, вони поширюються протягом декількох місяців, потім їх витісняє варіант, що підхопив кілька різних мутацій, які також функціонують, щоб уникнути попередньої інфекції. Вони обходять існуючий імунітет, і цикл продовжується», — пояснює професор молекулярної мікробіології та імунології в Університеті Джонса Хопкінса Ендрю Пекош.

Читайте також: У Нідерландах розробили застосунок для визначення коронавірусу по голосу

Американський епідеміолог Деніс Неш заявив, що новий варіант коронавіруса здатен обходити імунітет, що підвищить ймовірність зараження. За словами експерта, він може викликати складніше протікання захворювання, ніж ті штами, які світ бачив до цього.

Читайте також: Творці вакцини від коронавірусу обіцяють щеплення від раку до 2030 року

У штаму «Пірола» стандартні симптоми: підвищена температура тіла, кашель, лихоманка, втрата смаку або нюху. Але новий штам COVID-19 може мати й інші симптоми, і слід стежити за будь-якими несподіваними змінами у стані свого здоров’я.