COVID-19: у Києві знову зростає захворюваність

Останнім часом суттєво збільшилася кількість випадків госпіталізацій

COVID-19
29.07.2024

COVID-19 знову поширюється у столиці. Зокрема, через коронавірус збільшилась кількість госпіталізацій у порівнянні з початком липня. Про це повідомили у пресслужбі Департаменту охорони здоров’я КМДА.

Так, протягом липня зареєстрували 900 випадків COVID-19, тоді як у червні їх було менш ніж 200. Від початку року від цього захворювання у столиці померли 52 особи.

«Станом на 1 липня у медичних закладах столиці перебували 25 хворих із діагнозом COVID-19 та один із підозрою. На сьогоднішній ранок таких пацієнтів 73. У середньому до лікарень наразі потрапляє приблизно 20 осіб на добу. Нагадаю, що ушпиталюють саме у складних випадках перебігу хвороби. На жаль, серед таких важких хворих 18 дітей», — звернула увагу директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА.

COVID-19

Фото: unicef.org/ukraine

Валентина Гінзбург нагадала, як можна знизити ризики зараження коронавірусом. Зокрема, потрібно стежити за особистою гігієною. Насамперед мити руки та користуватися дезінфекційними засобами. Уникати закритих приміщень із великою скупченістю людей. Також важливо часто провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання.

«Головне — дотримуватися правила «Захворів — сиди вдома!». Відчули нездужання — за можливості максимально самоізолюйтеся. Адже COVID, навіть з легким перебігом хвороби, для зараженої вами людини зі слабким імунітетом може стати смертельним. До таких належать діти, вагітні, хронічні хворі та люди старшого віку», — нагадала Валентина Гінзбург.

Якщо захворіла дитина, необхідно залишити її вдома та звернутися до лікаря. І дітям, і дорослим потрібно зробити тест, щоб точно розуміти, яку стратегію лікування обрати.

«Алгоритм дій для всіх має бути такий: захворіли — залишилися вдома — звернулися до лікаря — протестувалися.  І неухильно дотримуйтесь всіх рекомендацій до повного одужання», — наголосила експертка.

ВООЗ скасувала статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації 5 травня 2023 року. За три роки організація зафіксувала 7 мільйонів смертей. Але їхня реальна кількість, за словами гендиректора, може сягати 20 млн.

«Цей вірус тут, щоб залишитися. Він все ще вбиває і все ще мутує. Залишається ризик появи нових варіантів, які викликають нові сплески заражень і смертей», — зазначив тоді Тедрос Аданом Гебреєсус.

Попри те що статус пандемії скасували, ВООЗ наголошує, що це не привід послаблювати пильність.

Читайте також: У шести областях України виявили випадки нового штаму Covid-19: подробиці

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram