Day of the Girl Child: 8 короткометражних стрічок про проблеми дівчат

Подивіться всією сім'єю

11.10.2017

Міжнародний день дівчат був проголошений ООН у 2012 році й відзначається 11 жовтня. Мета святкування цього дня — звернути увагу на соціальні проблеми і нерівність, із якими стикаються дівчатка в усьому світі через упереджене ставлення суспільства до жіночої статі. Коло проблем ширше, ніж ви думаєте. Це неможливість отримати освіу та медичне обслуговування, неможливість повноцінно харчуватися, не мати соціальних прав та захисту від дискримінації, насильства та примусового заміжжя в дитячому віці. Свою добірку ми адресуємо вчителям, батькам, громаді та безпосередньо дівчатам. Ви усі маєте знати про існування цих проблем у світі, щоб мати змогу їх вирішити.

Одна наречена, сім корів або коробка героїну/One Bride, Seven Cows or a Box of Heroin

Сценарій до цього фільму був написаний письменницею Трін Беккет та феміністкою-активісткою Еммою Холтен із Данії. Жінки заснували The Why Foundation і у межах цього проекту створили 10 стрічок, що зачіпають такі болючі теми сучасного міжнародного свіптовариства, як економічна нерівність, неможливість жінок брати участь у політичному житті, проблеми жіночого здоров’я, насилля та ін. Відеоматеріали Трін та Еммі надсилали режисери із різних країн. Ця короткометражна стрічка присвячена раннім шлюбам, до яких примушують дівчат, віддаючи за посаг у сім корів чи коробку героїну.

Чого не знала Амі/What Ami did not know

У центрі сюжету анімованої короткометражки від The Why Foundation опинилася новонароджена дівчинка на ім’я Амі із Сьєрра-Леоне. Поки Амі спить, вона не знає, що її 19-річна мама загинула, втративши багато крові під час пологів. Щодня у сучасному світі через недостатньо якісне медичне обслуговування гинуть 830 вагітних та породіль… Стрічку озвучує британська акторка Хелен Міррен.

Грати в гру/Playing the Game

Зворушлива стрічка присвячена питанням жіночого лідерства та участі жінок у політичному житті своєї громади. Дівчинка, яку тато навчив грати у футбол, бути сильною та прораховувати свої дії на три кроки уперед, ставши дорослою, запитує, чому жінки і досі не мають таких само прав, як чоловіки? Чому цим світом і досі керують чоловіки, що очолюють 95% урядів у світі? Вона питає: «Тато, чи ти можеш допомогти мені?»

Один додатковий рік/One Extra Year

Фільм розповідає про те, чому дівчата у всьому світі не мають достатнього доступу до освіти. «Додатковий» рік у школі їм заважає провести ранній шлюб та вагітність, примус до праці, важкі хвороби, що передаються статевим шляхом.

Самовизначення/Identity

У світі, де усі носять маски та з легкістю їх міняють, ти вважаєшся дуже сміливою, коли лишаєшся сама собою. Цей короткометражний фільм розповідає саме про таку сміливу дівчину, яка виявилася хоробрішою за своє оточення, не намагалася наслідувати «зірок» та припинила ховати обличчя.

Переваги туалету/The Benefits of a Toilet

Туалет — звичайна річ для нас, яка забеспечує суспільну гігієну. Але у країнах, що розвиваються, доступ до простого туалету має далеко не кожна дівчинка та не кожна доросла людина. Через накопичення фекалій, поширюються важкі хвороби, забрубнюється питна вода, а отже кожного року із цих причин гине 3,5 мільйони людей по всьому світі.

Я красуня/I’m Beautiful

Коли ви бачите неймовірно красиву, за сучасними стандартами, дівчину, то вважаєте її ідеальною? А чи знаєте ви, що вона сидить на дієтах, які шкодять здоров’ю? Що вона зробила кілька пластичних операцій? Що у неї штучні зуби, які почали випадати? Що вона фарбує волосся щотижня? Ви справді вважаєте, що вона красуня?..

Соціальне життя/A Social Life

Мередіт займається спортом, їсть здорову їжу, багато працює та весело відпочиває. Але чи так це насправді? Чи Мередіт просто створює імідж сучасної мультизадачної дівчини у мережі? А яким є її життя у реальності? Нудним та самотнім. Фільм показує, що відбувається із дівчатами, які із головою занурюються у соцмережі, щоб показати усім, які ж вони ідеальні.

Фото: кадр із фільму «One Bride, Seven Cows or a Box of Heroin»

— Читайте також: Для взрослых: 11 мультиков о проблемах девочек и женщин