День книгодарування: подарунок, який розкаже про ваші почуття

День книгодарування

Усім відомо, що 14 лютого — День закоханих. День, коли ми даруємо один одному квіти, солодощі, валентинки… Але чи знали ви, що цьоьго дня відзначають ще й День книгодарування, який, до речі, з’явився в Україні завдяки видавництву «Ранок»?.

На відміну від інших свят День книгодарування не обмежується лише одним днем у році: для справжніх букловерів кожен день може стати прекрасною нагодою подарувати або отримати книгу. Але у День закоханих вибір подарунка набуває ще більшого значення, особливо коли він виражається у вигляді книг.

З цього приводу ми разом із видавництвом «Ранок» підготували для вас добірку книг, щоб допомогти знайти ідеальний подарунок для тих, кого ви любите найбільше. Від захопливого нонфікшену, що розкриває таємниці світу, до веселих та пізнавальних дитячих книг, а також романи жанру young та new adult — ми маємо щось для кожного.

Читайте далі, щоб знайти ідеальний подарунок для найрідніших!

«Посібник з убивства для хорошої дівчинки»

Голлі Джексон

Вік: 16+

Новинка видавництва для тих, хто хоче відчути себе справжнім детективом. Шкільний проєкт перетворюється на розслідування давнього вбивства. Красуня-білявка, зірка школи, офіційно мертва, хоча тіла не знайшли. Усі вважають, що винний однокласник жертви, знайдений у лісі з запискою-зізнанням. Крім Піппи Фіц-Амобі, яка наполегливо шукає справжнього вбивцю. Детективний трилер, сповнений перипетій розслідування, яке перетворилося на майже одержимість, з несподіваним приголомшливим фіналом!

«Ігри спадкоємців»

Дженніфер Лінн Барнс

Вік: 16+

Історія сімнадцятирічної Айворі, яка стає єдиною спадкоємицею мільярдера Тобіаса Готорна. Щоб отримати спадок, вона має прожити рік у розкішному Готорн-хаусі разом із родиною багатія. Однак ця ситуація стає несподіваною випробуванням для Айворі, коли вона опиняється серед загадкових ходів, головоломок та сімейних інтриг. Її завдання — вижити у цьому світі багатства, де небезпека чекає на кожному кроці. Сподобається любителям таємниць та екшену.

«У нас завжди буде літо»

Дженні Хан

Вік: 16+

Фінальна частина трилогії, у якій розкриваються усі секрети любовного трикутника Беллі, Конрада та Джеремайї. Після того як Конрад зрікся Белли і Джеремайя завоював її серце, здається, що дівчина нарешті знайшла щастя, про яке мріяла. Проте, коли Конрад знову виходить на зв’язок, Белла опиняється у вирі сумнівів і невпевненості. Це історія про відданість та вибір, який доведеться зробити, щоб знайти справжнє кохання. Ідеальна книга до Дня закоханих та подарунок для тих, хто давно шукав емоційних історій, які змусять задуматися над справжнім значенням любові.

«Інститут шляхетних убивць»

Валерія Малахова

Вік: 16+

Книжка з розмальованим зрізом і розкішним оформленням буде ідеальним вибором для прихильників напруженої атмосфери і неочікуваних сюжетних поворотів. В українському фентезі-детективі у стилі Dark Academy розкривається таємниче вбивство вихованок Інституту шляхетних дівчат, що викликає паніку серед студентів і магів-дізнавачів. Усе вказує на те, що злочинець — демон. Вельмишановному придворному некроманту та слідчому магу доводиться об’єднати сили, щоб зупинити серію вбивств, протистоячи темряві й загрозі Безодні. Однак, коли вони вирішують запрягти самого демона у розслідування, ризикують самі стати жертвами. Чи вдасться їм розкрити таємницю до того, як буде занадто пізно?

«Вінтер»

Марісса Маєр

Вік: 16+

Фінальна частина славнозвісної серії ретелінгів «Хроніки Місяця». У цій книжці Марісса Маєр розповідає історію Вінтер — місячанки й принцеси, яка, хоча має дар впливати на свідомість, відмовляється його використовувати. Вона втомилася від інтриг і бажання влади, що оточують її мачуху, королеву Левану. Її життя раптово змінюється, коли дівчина зустрічає Сіндер і її незвичайну компанію. Разом вони вирішують покласти кінець тиранії королеви. Класний подарунок фанатам фентезі та казкових історій.

«Як це — бути собакою та інші пригоди в галузі нейробіології тварин» 

Ґреґорі Бернз

Нейронауковець Ґреґорі Бернз у власній вітальні змайстрував макет МРТ і навчив свого собаку не боятися цього апарату. Так народився «Собачий проєкт», спрямований на вивчення діяльності мозку собаки в притомному стані. Як наші чотирилапі улюбленці реагують на їжу і похвалу? Чи сумують за своїми людьми, коли їх не бачать? Що вони відчувають, виконуючи команди господаря? У цій книжці Бернз наводить висновки експериментів, розповідає про дресирування собак, ділиться кумедними історіями від спілкування зі своїми волохатими піддослідними. Але цього виявилось замало для задоволення наукової цікавості Бернза. У сканері МРТ опинились також мізки дельфіна, морського лева і навіть давно вимерлого сумчастого вовка. Науковець переконаний, що вивчення роботи мозку тварин дозволить краще їх зрозуміти. Цілком імовірно, що їм властиві ті самі емоції і відчуття, що й людині, от тільки виразити їх у звичний для нас спосіб ці істоти не можуть.

«Естетичний інтелект»

Полін Браун

Книжка Полін Браун «Естетичний інтелект» показує, наскільки важлива естетика в нашому житті і, звісно, в бізнесі. Пані Браун переконана: це м’яз, який можна накачати, тобто будь-хто може розвинути естетичне чуття й застосовувати це вміння на практиці.  На думку авторки, естетична складова продукту не менш важлива за його функціональність, а компанії мусять приділяти естетиці стільки ж уваги, скільки й фінансовим звітам. Як прокачати «естетичний м’яз», як сформувати естетичну цінність товарів, як правильно розказати про це споживачам — на ці й інші теми авторка веде з читачем невимушену розмову, наводячи безліч прикладів сильних естетичних рішень, втім, залишає досить простору для власних висновків.

«Імперфекціоністи» 

Том Рахман

У 1950 році в Римі з’явилася англомовна газета — плід пристрасті та фантазії одного мультимільйонера. Понад півстоліття вона дивувала й розважала читачів із багатьох куточків світу. Але з початком епохи Інтернету наклад газети починає стрімко падати, у неї досі немає власного сайту, майбутнє здається похмурим. Проте репортери та редактори, схоже, цього не помічають, бо занурені в бурхливе особисте життя… У цьому груповому портреті дивовижних персонажів, яких не об’єднує нічого, крім служіння приреченій ідеї, безліч зворушливих та смішних моментів, неочікуваних сюжетних поворотів і зламаних доль. А ще це дотепний, сповнений їдкої іронії опис світу іноземців, які мешкають у Римі, їхніх мрій, потрясінь і мелодрам.