День матері: добірка книг для найріднішої людини

В Україні День матері святкують у другу неділю травня. Цього року свято припадає на 14 травня. Звісно, найкращий подарунок для всіх мам — це любов, увага та повага від дітей. Але й нова книга ніколи не буде зайвою, особливо та, що подарована від щирого серця. 

“Я спробувала все! Упертість, плач та напади гніву: долаємо без перешкод період від 1 до 5 років” Ізабель Фільоза

Ця книга про позитивне виховання, фундаментальним принципом якого є розуміння емоцій та мотивів поведінки дитини від 1,5 до 5 років. У ній відповіді на найскладніші питання виховання: «Чому дитина вередує? Що вона відчуває? Які особливості вікових криз?». Наукові знання про дитячий мозок допоможуть батькам уникнути конфліктних ситуацій, гармоніювати стосунки із дітьми, а дітям — вирости відповідальними та самостійними.

“Старші та молодші діти у родині. Виховуємо друзів”, Олександра Бондаренко

Якщо у родині більш ніж одна дитина, не завжди все гаразд. Як виховувати дітей, щоб вони навчилися взаємодіяти не лише як брати та сестри, а стали вірними друзями одне одному та підтримкою на все життя?

Ця книжка допоможе, якщо ви тільки-но плануєте поповнення у вашій родині та якщо ви вже маєте більш ніж одну дитину. Цінні поради допоможуть досягти взаєморозуміння, довіри, щирої любові та дружби між дітьми, які з роками будуть лише міцнішати.

“Зрозумій мене! Секрети розшифровування дитячої поведінки”, Анна Гресь

Нерозуміння — одна з головних перешкод у спілкуванні батьків із дітьми. Книга допоможе поглянути на поведінку дитини під іншим кутом. У ній наведені прості й дуже ефективні способи спостереження за дитячою поведінкою та прийоми її первинного аналізування. А також запропонований конкретний алгоритм дій: робити щось чи ні; утрутитися самим або залучити фахівців. 

“Про що думає дитина?” Таніт Кері

Практичний посібник з виховання дітей 2-7 років базується на сучасних досягненнях доказової клінічної психології. Тут детально розібрано більше 100 сценаріїв, які демонструють найпоширеніші повсякденні ситуації: напади гніву, відмови від сну, суперництво між братами і сестрами і ще багато-багато іншого.

У книзі одночасно аналізується мислення дорослого і дитини. Один і той же складний випадок подається спочатку стандартним описом, потім аналізується, що думає дорослий у цій ситуації, потім пояснюється, що думає дитина. Ну а вже потім дається чіткий алгоритм, що саме рекомендується робити для вирішення критичної ситуації та можливих запобігань у майбутньому.

“Про що думає підліток?”, Таніт Кері

Практичний посібник із виховання дітей віком 13-18 років базується на сучасних досягненнях доказової клінічної психології. Тут детально розібрано більше 100 сценаріїв, що демонструють найпоширеніші реальні повсякденні ситуації. Що робити, коли підліток грюкає дверима перед вашим обличчям? Як убезпечити його в інтернеті, як дати раду з питанням підліткового сексу і ще безліч питань?

«Про що думає підліток» розділена на три вікових проміжки (13-14, 15-16, 17-18 років). Ситуації представлені з точки зору підлітка, з точки зору батьків, а потім викладено інструкцію з негайного реагування та реагування у майбутньому.

“На 10 % більше щастя”, Ден Гарріс

Книга буде цікавою і корисною тим, хто прагне віднайти внутрішній спокій, не втративши тих переваг, які дає нам звичка бути завжди насторожі. Відомий американський репортер і телеведучий розповідає про свій шлях до медитації. Разом з автором читачі мають змогу пережити злети і падіння журналістської кар’єри, дізнатися скандальні й не дуже подробиці з життя духовних лідерів, з’ясувати, що ж таке медитація, чи всім вона підходить і чи може зробити нас щасливішими.

“Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя”, Ерік Грейтенс

Ерік Ґрейтенс написав свою книжку насамперед для солдатів, які повернулись додому з війни й не знають, як жити далі. Автор показує, як протистояти болю, практикувати співчуття, розвинути покликання, знайти наставника і створити щастя. Його поради будуть корисні кожному, хто хоч раз стикався з життєвими труднощами. «Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя» допоможе впоратися зі слабкістю, віднайти мужність і знову рухатися вперед.

“Дім Гуччі”, Сара Гей Форден

Сенсаційна історія про вбивство, божевілля, розкіш та пожадливість. Авторка майстерно переплела два споріднені сюжети:  драматичну історію родини Ґуччі, сповнену розбрату, судової тяганини, взаємних непорозумінь і на додаток обтяжену замовним убивством, і оповідь про злети та падіння уславленого бренду Gucci й безпрецедентні успіхи, яких врешті-решт досягнув цей видатний виробник предметів розкоші й товарів класу люкс. Сповнена справжнього драматизму, ця книжка протягом кількох років залишалася бестселером у Європі та США.

“Таймер війни. Довга комендантська година”, Андрій Кокотюха

Останні дні лютого 2022 року — і перші дні масштабного російського вторгнення в Україну. Офіцер військової розвідки Влад Хмара виконує завдання під прикриттям охоронця житлового комплексу в стратегічно важливому районі Києва. Хмара дізнається: в обложеній ворогом столиці з’явився міжнародний терорист, російський диверсант на прізвисько Гюрза. На київських вулицях бої, в місто прориваються ворожі танки, летять російські ракети, раз по раз лунають сирени повітряної тривоги. Зірвати план Гюрзи може лише Хмара.

“Магазин моєї мрії”, Стенлі Маркус

Найцікавіші автобіографічні книжки — ті, у яких автор розповідає не тільки про те, що він зробив, а й про те, що він пізнав. Стенлі Маркус, власник відомої в усьому світі мережі магазинів одягу «Neiman Marcus», щиро ділиться власним досвідом, запрошуючи читачів стати свідками сумнівів і пошуків шляху, помилок і блискучих рішень, поразок і перемог. Ця історія неймовірного успіху — насправді історія родини, кількох поколінь, відданих своїй справі, династії, яка стала символом ділового успіху і сімейної єдності.

“Дай спокій”, Марія Джоан Хайленд

Це напружена психологічна драма, оповідь у якій ведеться від імені підлітка. Джону Ігану лише 11. Він скрупульозно веде «журнал брехні» і стрімко дорослішає в умовах катастрофічної нестачі батьківської любові і сімейного тепла. Пронизлива історія незвичного хлопчика залишає щем на серці і нестримне бажання приголубити власну дитину.