Денієл Крейґ рекомендує: 5 фільмів, які має подивитися кожен кіноман

Денієл Крейґ назвав п'ять своїх улюблених фільмів усіх часів.

02.03.2024

Денієл Крейґ — відомий англійський актор, найбільш відомий роллю агента 007, а також іменинник сьогоднішнього дня. В цей день один з виконавців ролі агента Джеймса Бонда відзначає своє 56-ліття.

З нагоди дня народження кіношпигуна Денієла Крейґа WoMo підготував добірку фільмів, які рекомендує актор.

У своєму списку улюблених фільмів Крейґ обирає два фільми Альтмана часів розквіту режисера: «Довге прощання» 1973 року з Елліоттом Гулдом у головній ролі та ансамблеву драму «Нешвілл» 1975 року з Шеллі Дювалль та Джеффом Ґолдблюмом у головних ролях.

В інших фільмах Крейґ дотримується класики, обираючи науково-фантастичну епопею Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001 року», яка залишається ключовим елементом незліченних списків улюблених фільмів акторів і режисерів по всьому світу. Знакове творіння кінематографа, зняте задовго до свого часу часто вважають одним із найкращих фільмів, коли-небудь знятих завдяки його візіонерському підходу до кінематографа.

Читайте також: Хоче поневолити або знищити людство: найкращі фільми про небезпечний штучний інтелект

Режисерська робота Рідлі Скотт також входить до списку улюблених фільмів — науково-фантастична епопея «Той, хто біжить по лезу». Історія з Гаррісоном Фордом у головній ролі, заснована на романі Філіпа Діка, розповідає про поліцейського в далекому майбутньому, який переслідує андроїдів-«реплікантів» і притягує їх до відповідальності. Без сумніву, захоплююча історія, але найбільш вражаючою особливістю фільму Скотта є його здатність без особливих зусиль переносити глядача в новий час і місце завдяки чудовій сценографії.

Читайте також: Найкращі науково-фантастичні фільми, які кожен повинен переглянути

Завершує список найулюбленіших фільмів Крейґа драма «Гарольд і Мод» Гела Ешбі 1971 року, чорна комедія, що розповідає історію одержимого смертю молодого чоловіка, який закохується в стару жінку під час похорону. Один з багатьох шедеврів Ешбі, «Гарольд і Мод» залишається складним драматичним твором, який зачаровує глядачів і донині.

Улюблені фільми Денієла Крейґа: топ-5

Космічна одіссея 2001 року (Стенлі Кубрик, 1968)

Той, хто біжить по лезу (Рідлі Скотт, 1982)

Читайте також: Рутгер Гауер — відомий антагоніст та майстер перевтілень: 5 найкращих фільмів актора

Гарольд і Мод (Гел Ешбі, 1971)

Довге прощання (Роберт Альтман, 1973)

Читайте також: #RomanEmpire: 10 найкращих фільмів і серіалів про Стародавній Рим та Римську імперію

Нешвілл (Роберт Альтман, 1975)

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram