Депортація дітей: омбудсмен розповів, куди звертатися рідним і близьким

01.02.2023

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець дав рекомендації, як діяти українцям, чиїх дітей депортували загарбники. Відповідний алгоритм дій він опублікував у Телеграмі.

«Перед тим як почати діяти, потрібно заспокоїтись і не панікувати; зібрати всю інформацію про депортовану дитину та обставини цих подій; записати всю зібрану інформацію та зберегти хронологію подій. Якщо про депортацію повідомила інша особа, необхідно записати всі дані (ПІБ, адресу, номер телефону тощо)», — зазначив він.

Далі рідні мають невідкладно повідомити про факт депортації до Нацполіції (особисто у найближче відділення або за телефоном 102) та Національного інформаційного бюро (гаряча лінія 16-48 — в Україні, +380442878165 — для тих, хто за кордоном).

Також можна заповнити онлайн-форму або написати на електронну адресу [email protected] чи заповнити онлайн-форму заяви «Моя дитина зникла, допоможіть!» на сайті «Діти війни» у розділі «Подати заяву за один клік».

Поінформувати про депортацію можна й Уповноваженого ВР з прав людини ([email protected]) або зателефонувати на номер гарячої лінії 0-800-50-17-20 — в Україні, 044-299-74-08 — для дзвінків з-за кордону.

При зверненні громадянам необхідно повідомити такі дані: ПІБ дитини, точну дату і місце народження, місце проживання; місце, з якого дитина була примусово переміщена, та обставини незаконного переміщення; інформацію про те, чи дитина була переміщена з батьками, в супроводі інших осіб або ж сама.

Якщо є інформація, треба також надати дані про поточне чи останнє відоме місце перебування дитини; статус дитини, якщо такий є (сирота, позбавлена батьківського піклування); особливі прикмети, за змоги надати актуальне фото дитини.

Лубінець додав, що потрібно надати інформацію про батьків, інших законних представників або родичів дитини: ПІБ, дату народження, місце реєстрації та проживання, номери мобільних телефонів, електронні адреси та місце поточного перебування.

Також важливі дані особи, яка повідомила про примусове переміщення дитини: ПІБ, місце поточного перебування, контактний номер телефону, електронна адреса.

Як повідомлялося, за даними Офісу омбудсмена, станом на 30 січня в Україні вважалися депортованими 14 732 дитини.

Новини партнерів