Діти про лікування зубів у Porcelain Dent: коли приходить Зубна фея та навіщо потрібні стоматологи

13.12.2021

Існує стереотип, що діти не люблять відвідувати стоматологів і навіть бояться їх. Так справді було раніше, але тепер, на щастя, ситуація змінюється. Сучасні підходи до лікування дітей максимально усувають будь-які негативні емоції. Завдяки ігровій формі прийому, подарункам після візиту та різним видам анестезії навіть малюки заходять до кабінету не лише без страху, а й з неабиякою цікавістю. Лікарка Porcelain Dent Ірина Боровкова розповіла про особливості лікування найменших пацієнтів у клініці, а діти лікарів-стоматологів Porcelain Dent поділилися своїми враженнями від візиту до стоматолога.

Довіра замість страху

Як у сучасних дітей виникає страх перед лікуванням зубів? Причин декілька: пацієнти можуть боятися болю через свій попередній досвід або ж боятися невідомості, якщо це їхній перший візит. Фахівці клініки Porcelain Dent впевнені: для ефективного лікування насамперед необхідно налагодити спілкування з дитиною й допомогти їй адаптуватися в стоматологічному кріслі. Лікарка Ірина Боровкова ділиться: «Тривалість адаптації залежить від самої дитини: від її темпераменту, від того, який у неї був попередній досвід, — негативний чи позитивний. Знайомство зі стоматологом починається з ігрової кімнати в клініці. Потім у кабінеті ми показуємо обладнання, катаємося на кріслі, надіваємо сонцезахисні окуляри й вибираємо мультфільм. Якщо пацієнти контактні й позитивно налаштовані, то процес може пройти дуже швидко, протягом одного візиту. А якщо, наприклад, дітей лікували утримуючи, адаптація триватиме довше».

Під час візиту до стоматолога в кабінеті можуть бути присутні батьки — це залежить від віку дитини та безпосередньо від того, як їй спокійніше. Пацієнти до 6 років відвідують лікаря разом із мамою чи татом, старші діти — за бажанням. Ірина Боровкова наголошує: «Головне — спостерігати за станом дитини, як вона почувається, як їй буде краще. Є діти, які, навпаки, без батьків почуваються спокійніше. Особливо це стосується підлітків».

Анестезія з «варенням»

Щоб не виникало зайвих переживань, лікарі пояснюють свої маніпуляції поняттями, зрозумілими для дитини. Ірина Боровкова наводить приклад: «Ми не кажемо чотирирічному малюку, що зробимо йому укол. Ми говоримо, що покладемо на зубчик варення, щоб він трохи підмерз. Потім поливаємо зубчик водичкою з крижинками — і тоді він уже повністю замерзає та нічого не відчуває. При використанні крижаної водички дитина заплющує очі».

Як зберегти зуби дитини здоровими

Регулярні огляди у стоматолога раз на півроку, правильне харчування та ретельна гігієна ротової порожнини вдома — запорука здоров’я зубів у дитини. Важливо, щоб дітям до 10 років батьки самі чистили зуби. Ірина Боровкова ділиться лайфхаком, як проконтролювати, наскільки добре видаляється наліт: «Ми призначаємо таблетки для фарбування зубного нальоту в домашніх умовах. Дитина їх розжовує — і наліт фарбується в рожевий або фіолетовий колір. Тож стає добре видно, де зуби недочистили. Це хороший спосіб самоконтролю».

Для підтримки здорових зубів необхідно проаналізувати раціон дитини: виключити всі легкозасвоювані вуглеводи, солодкі компоти, пакетовані соки, газовану воду, карамельки та льодяники, що налипають на зуби.

Діти співробітників клініки Porcelain Dent знають про стоматологів та їхню справу чи не з пелюшок. Вони поділилися своїми враженнями після візиту до лікаря, а також роздумами про цю професію та догляд за зубами.

Аня Кириченко, 5 років

Щоб зубки були здоровими, не потрібно їсти солодощі. Треба чистити зуби та ходити до стоматолога. Це дуже важливий лікар, бо він лікує зуби, щоб вони не боліли.

А ще до мене один раз приходила Зубна фея — вона принесла подарунки замість зубчиків.

Мені сподобалося у стоматолога, він мені поставив пластинку, щоб вирівняти зуби. Інколи було трішки неприємно, бо слинка постійно заважала. Але в лікаря був «слоник», який її забирав.

Коли виросту, я б хотіла бути стоматологом.

Агнія Маліновська, 5 років

Щоб зубки були здоровими, їх потрібно чистити двічі на день по колу. Ще треба їсти яблучка та моркву. А цукерки не потрібно. А ще важливо лікувати зубки.

Мені подобається ходити до стоматолога. Коли я востаннє була в нього, то мені поставили мультик і зовсім не було боляче.

Єгор Дмитренко, 6 років

Щоб зуби були здоровими, потрібно їсти багато яблук. А ще — ходити до стоматолога. Я от востаннє у нього був у суботу. Мені полікували зуби, і вже нічого не болить.

Найбільше мені сподобались цікаві подарунки, які я отримав у клініці. Тепер у мене є лазер!

Аня Павленко, 10 років

Вперше я прийшла до стоматолога в 3 роки, мені почистили зуби. Відтоді раз на півроку мені чистять їх у клініці. Раніше я не дуже любила ходити до лікаря, але тепер звикла. У стоматолога буває навіть весело. Коли я була маленька, мені вмикали мультики й одягали окуляри від яскравого світла.

Нещодавно ортодонт Андрій Дмитренко поставив мені маленький апарат-пластинку. Вона розширила місце, щоб з’явилися постійні зуби.

Влітку я допомагала татові зі стерилізацією інструментів. Їх спочатку замочують, потім миють і стерилізують. А ще я знаю, як правильно чистити зуби, — по колу, а потім згори вниз, двічі на день по дві хвилини.

Ліза Костенко, 11 років

Востаннє я була у стоматолога пів року тому — мені мама видалила два зуби. Страшно не було. Мені зробили заморозку — і я взагалі не відчувала.

Моя мама — стоматолог, і я знаю, що це дуже важлива професія, тому що цей лікар лікує інфекцію, яка може піти від зубів, і людина може через це захворіти. Але сама я не хотіла б бути стоматологом — коли вириваєш зуби, є кров, а я це не дуже люблю!

Подарунки від Зубної феї

Ірина Боровкова переконана: головне на прийомі не налякати й побудувати довірливі стосунки. Лікарка зазначає: «Якщо малюк довірятиме, він йтиме на контакт і зрозуміє, що лікар робить усе, щоб було комфортно та цікаво. Тоді й лікування буде вдалим».

Кожен візит дитини до Porcelain Dent супроводжується подарунком. У клініці є «Будинок Зубної феї», де зберігаються брелоки, обручі, калейдоскопи, пластилін, слайми та інші невеликі, але трендові сюрпризи. Після відвідування стоматолога пацієнти підходять до цього будиночка й самі обирають собі подарунок на згадку. Також діти отримують журнал із коміксами, куди за кожний візит лікар вклеює наліпку. Після лікування стоматолог навіть пригощає брендованою цукеркою — але не звичайною, а корисною, яка не містить цукру та є безпечною для зубів.

Porcelain Dent — клініка, в яку діти йдуть лікувати зуби без страху і дізнаються про правильний догляд за ротовою порожниною та корисне харчування для здоров’я зубів.