Як перестати себе виправдовувати і стати успішними

Ця книжка – особистий путівник-посібник: він підкаже, як обрати себе, перестати виправдовуватися найпопулярнішими відмовками і стати успішними.

Ця книжка може бути інструкцією з того, як видати книжку або інструкцією з пошуку нового місця роботи, чи нового хобі, одним словом, вона про те, як взяти себе в руки і наважитись на зміни. Цей мотиваційний і практичний нон-фікшн допоможе дівчатам, які хочуть реалізуватись в улюбленій справі.

Кара Елвілл Лейба, успішна авторка 9 книжок-бестселерів, блогу та подкасту, на основі власного досвіду дає чіткі поради, як стати на шлях до успіху.

Хто ця жінка, яка сама обирає себе, просто вирішує і робить, твердо знає, хто вона і чого хоче? Виявляється, нею може бути кожна з нас. Ця книжка – особистий путівник-посібник: він підкаже, як обрати себе, перестати виправдовуватися найпопулярнішими відмовками, вийти сам на сам із собою і стати успішними. Публікуємо уривок з книги «Дівчина-вогонь» Кари Елвілл Лейба

"Дівчина-вогонь" Кара Елвілл Лейба

Припиніть чекати на титул і коронуйте себе самі

Правда в тому, що чим раніше ви зможете визнати себе самі, то швидше досягнете успіху, якого прагнете. Ніхто не зобов’язаний вас коронувати. Ви мусите безстрашно і впевнено йти до своєї мети і обернутися на кращу нову особистість — і байдуже, скільки у вас клієнтів та чи отримуєте ви схвалення від інших.

Знаю, що це легко казати, та нелегко робити. Розумію! У мене самої пішли роки на те, щоб я могла без ніяковості назватися письменницею, навіть після трьох виданих книжок! Нам потрібно обійти це стійке програмування, щоб по-справжньому прорватися і торувати власний шлях, не озираючись на оманливу підстраховку, таку потрібну — як нам здається.

Пропоную почати з руйнування тих переконань, які нас обмежують і тим стримують.

Я недостатньо хороша. З мого досвіду це причина номер один, яка змушує жінок сумніватися в собі. Вони переконані, що недостатньо хороші, недостатньо підхожі, недостатньо розумні чи вправні робити те, що хочуть. Правда в тому, що є багато інших людей, менш талановитих і досвідчених за вас, у яких усе складається пречудово. Чому? Бо вони вирішили почати. З плином часу ви станете кращими. Засвойте більш-менш упевнено базові вміння, потрібні для початку вашої справи, а відтак позбудьтеся «світогляду перфекціоністки» — і до роботи.

Зараз не час. Зіґ Зіґлар* колись сказав: «Якщо ви чекатимете, поки всі світлофори переключаться на зелене, то ніколи не виїдете з другорядної дороги на головну». Немає ніякого «ідеального» часу для початку нової пригоди. Ви ставатимете дедалі краще спорядженими до подорожі, коли підете в мандри. Так ви наберете швидкість. Якби я чекала якогось «правильного» часу для того, щоб видатися самостійно, я б зараз не писала вже дев’яту книжку. Якби чекала на дозвіл від видавців, щоб написати книжку, я б узагалі ніколи нічого не написала. Кому б я не казала, що видала вже вісім книжок, завжди чула у відповідь гучний зойк і репліку: «Божечки! Як тобі це вдалося?».

Я почала. І це все. Просто кажучи — я виконала роботу.

Найкращий спосіб розвіяти переконання, що «зараз не час», — визначити собі мету з чітким графіком. Наприклад: «Я почну просувати свою нову справу до такого-то числа» — і потім дотримуватися цього графіка. Будьте відповідальними щодо своєї мрії і знайте, що ніколи не буде кращого часу, ніж просто зараз. А як ви думаєте ця книжка, що ви зараз читаєте, потрапила до ваших рук?

А якщо я зазнаю поразки? Ось подумайте про якусь жінку, суперуспішну зараз у своїй справі, — ту, яка щодня вас надихає. Уявіть, якби вона ніколи не почала, бо боялася б, що зазнає невдачі. Мій друг Ноа часто нагадує мені, що не треба думати про те, що мене лякає. Звісно, ми можемо спрямувати свою увагу на найгірший сценарій, але якщо натомість ми почнемо уявляти, що все вийде якнайкраще? Життя міняється, якщо дозволити оптимізму взяти гору. Ми докладніше розглянемо цю ідею в книжці трохи пізніше.

Наступного разу, коли страх поразки засяде у вашій голові, переверніть цю думку з ніг на голову. Пофантазуйте, яким буде ваш успіх, як ви це відчуватимете. Заплющте очі і в своїй уяві ретельно продумайте цю сцену. Візуалізуйте в подробицях, яким стане ваше життя після досягнення мрії. Що ви робитимете? У що вдягатиметеся? Де працюватимете й житимете? Коли ви включаєте позитивне мислення, негативним думкам не стає місця, і вони не можуть більше примножуватися. Практикуйте це, коли до вас підкрадаються лячні думки. І нагадуйте собі про тих жінок, якими захоплюєтеся: вони дозволили собі робити точно те саме.

У мене немає грошей. Любі мої, це фігова застаріла відмазка. І я не дозволю вам її використовувати. Річ у тім, що вам знадобиться значно менше, ніж ви думаєте. З усіма можливостями, до яких ми нині маємо доступ, як-от інтернет і соцмережі, розпочати свою справу легше і доступніше по грошах, ніж будь-коли. Самвидав коштує нуль доларів. Не потрібно нічого вкладати, щоб опублікуватися на Amazon. Звісно, я раджу вам найняти редакторів і графічних дизайнерів, які створять обкладинки, але це можна зробити і за невеликі гроші, а часом навіть можна звернутися до друзів з проханням допомогти вам у цьому.

Скажімо, ви мрієте відкрити крамницю з одягом. Можливо, одразу буде складнувато орендувати приміщення, але точно можна запустити онлайн-крамницю безкоштовно на вашій сторінці в соцмережі. Починайте з інвестування в кілька предметів одягу, і коли вони продадуться, одразу вкладайте гроші в справу далі. Користуйтеся сайтами на кшталт Fiverr, щоб знайти когось, хто створить вам лого, або ще краще — скористайтеся програмою на зразок PicMonkey і зробіть самі. Я зробила лого сама для власного онлайн-бутика Dagmar Rose Vintage. Це напис безкоштовним шрифтом на чорному тлі. І коштувало це нуль доларів.

Пообіцяйте мені, що кинете думати, наче вам потрібна купа грошей для початку своєї справи. Найкращі речі насправді народжуються з малого. Проста ідея. Запис у блозі. Група у фейсбуку. От, наприклад, моя подруга РіШанда Лаяс-Локгарт 2011 року завела собі фейсбук-сторінку, назвавши її «У любові й моді справедливо все» (All is Fair in Love and Fashion), і допомагала жінкам знайти свій стиль за допомогою речей у їхніх гардеробах.

Щодня вона радила жінкам, як створити новий образ із того одягу, який вони вже мають, і по-новому відкрити себе через моду. Нині РіШанда володіє однойменним бізнесом зі шестизначним доходом, який щороку зростає. Та до того вона була малолітньою матір’ю двійнят, безпритульною, військовою, яка брала участь у бойових діях, тож ваші відмазки не приймаються. Ця потужна жінкахаризма — одна з багатьох, які надихають мене і з якими я мала приємність зустрітися у своєму житті. Це гарний приклад того, як залишити минуле позаду і вирішити для себе, що ви заслуговуєте на кожнісіньку річ, якої прагнете. Знайдіть інформацію про неї або почитайте інтерв’ю з нею. А ще краще — поспілкуйтеся з нею особисто. Вона змінить ваше життя.

Ви єдині, хто затято вірить у те, що ваші можливості обмежені і ви не здатні чогось досягти. Я вам гарантую. Ми для себе — найбезжальніші критики, а самокритика — це те, що нас гальмує. Якщо ви відчували щось подібне до вищеописаного, на наступних сторінках розвійте ці переконання, замінюючи їх на позитивні вчинки, які ви зробите.

Наприклад, замість «Я недостатньо хороша» напишіть «Я достатньо хороша і сьогодні напишу перший пост із оголошенням про початок власної справи».