Дизайнерка К’яра Ферраньї одягла «безсоромну сукню» заради гендерної рівності

10.02.2023

Популярна італійська блогерка, інфлюенсерка та дизайнерка одягу К’яра Ферраньї відома своїми креативними образами, які вигадує, щоби продемонструвати груди, не порушуючи правил цензури в інтернеті. Щоразу вона відвідує світські заходи та викладає свої фото у соціальних мережах у відвертих вбраннях на знак протесту щодо заборони жіночих грудей та сосків в Інтернеті.

Напередодні Ферраньї вийшла на сцену щорічного музичного фестивалю в Сан-Ремо (7–10 лютого) у сукні із тюлю тілесного кольору, створеної за допомогою техніки тромплею, що імітує її оголене тіло, а згодом опублікувала на своїй сторінці в Instagram світлину під назвою «Безсоромна сукня».

Створити таку сукню блогерку надихнула колекція дизайнерки Марії Грації Кюрі для бренду Dior на сезон весна-літо 2018 року, щоби закликати жінок звільнятися від сорому, «який вони завжди нав’язували всім, починаючи від Єви, першої жінки в історії, яку змусили відчути сором».

Ця ілюзія наготи покликана нагадати кожному про право і ґендерну рівність, яку вони мають, щоб показати себе, не відчуваючи себе засудженим чи винним.

«Цією ілюзією оголеності хочу нагадати всім про гендерну рівність та право жінок показувати своє тіло, не відчуваючи засудження чи провини. Ця ілюзія наготи є нагадуванням про те, що будь-яка жінка, яка вирішує виглядати чи відчувати себе сексуальною, не дає нікому права виправдовувати насильство чоловіків або пом’якшувати їхні вади», — зазначено на сторінці Ферраньї.

Також блогерка додала до галереї знімок картини німецького художника Лукаса Кранаха Старшого «Єва», на якій зображена жінка з яблуком, що прикривається рукою.

Після цього Ферраньї виклала фото у стилі фемілі-лук зі своєю донькою Вітторією. На світлинах вони у розшитих стразами комбінезонах, а зверху — спідниця-каркас із фатину. Це вбрання також стало одним із образів інфлюенсерки на музичному фестивалі в Сан-Ремо.

«Це вбрання уособлює собою надію на порушення нав’язаних умовностей патріархату. Надія, яку ми покладаємо на сьогоднішніх дівчат, котрі завтра стануть жінками. Це бажання матері для її маленької дівчинки, яка нарешті може кричати Перемога!» — написала блогерка.