Дмитро Лопушанський: «Найцінніше, що ми маємо — наш час. Хапайтеся за нього!»

Спікер "Завтра 2037" про плюси та мінуси віртуальної реальності

29.03.2018

15-річний розробник стартапу Under Control Дмитро Лопушанський вважає, що віртуальна реальність, безперечно, посилює людські ресурси, але небезпечна через те, що поглинає наш час. Ідея його додатку полягає у контролі часу, проведеного з гаджетом у руках або за ПК. Про плюси та мінуси віртуальної реальності, шляхи її розвитку та прогнози на майбутнє Дмитро розказав напередодні всеукраїнській конференції для унікальних тінейджерів «Завтра_2037» у Львові.

Чи небезпечне віртуальне середовище?

Особисто я відчуваю залежність від всіх інтернет-ресурсів, але особливо мені стає смішно, коли звучить рингтон, що сповіщує про надходження повідомлення на телефон у однієї людини, а всі навколо дістають свої гаджети, щоб перевірити, чи то, часом, не їм воно надійшло! З одного боку це виглядає кумедно, а з іншого, — ось це занурення у віртуальний світ несе у собі небезпеку. Вона полягає у тому, що ви припиняєте насолоджуватися життям на повну силу. На мою думку, насолоду від життя можна отримати і від віртуального світу, але лише частково. Бо справжнє життя — в реалі. Тому потрібно зустрічатися, знайомитися, спілкуватися із новими людьми в реальному світі. А віртуальна реальність «забирає» у нас всі ці можливості.

Хапайтеся за свій час

Взагалі соцмережі дуже затягують, і залежність від них розвивається надзвичайно швидко, настільки, що ми її й не помічаємо. Це становить велику небезпеку, тому що людина доходить до того, що кожні п’ять хвилин перевіряє, чи хтось лайкнув її пост у Facebook чи Instagram? І виходить, що виставляючи своє життя напоказ, людина живе не для себе, а для того, щоб отримувати оцінки від інших. Це дуже погана звичка. Тому, якщо ви помітили таку поведінку за собою, треба негайно почати діяти, вживаючи застережливих заходів. Наприклад, можна встановити програму, яка дозволить контролювати час, проведений у мережі.

Я вважаю, що найцінніше, що ми маємо — наш час. Отже, треба хапатися за свій час, тому що коли ми знаходимося у віртуальній реальності, час спливає дуже швидко і непомітно. Коли ви це усвідомлюєте, то розумієте, що за цей проміжок часу могли зробити щось справді корисне або важливе. А так, ви просто втратили години життя, перебуваючи у віртуальному світі.

Яке майбутнє чекає на віртуальну реальність

Насправді, у самій технології, що зветься «віртуальна реальность», нічого поганого немає, то не є якась проблема, яку треба викорінювати із нашого життя. Адже технологія й дуже багато користі приносить. Так, у неї є деякі мінуси, але є й чимало переваг, бо вона насправді полегшує нам життя. Її не треба боятися, а потрібно використовувати із розумом, помірковано.

Наразі ми бачимо, що час, проведений нами у реальному світі, скорочується, а у віртуальному – збільшується. Я думаю, що ця тенденція буде продовжуватися. Важко спрогнозувати, що буде у 2037 році, але впевнений, що віртуальна реальність буде розвиватися великими темпами. До речі, є дуже класна книга «Фізика майбутнього» Мітіо Каку. Там автор висловлює цікаві теорії, щодо того, як розвиватиметься наша цивілізація протягом 20, 50 та 100 років. Читайте!

Поспілкуватись із підлітками, які вже сьогодні є засновниками проектів, прибуткових для індустрії креативності та довкілля, ви зможете на всеукраїнській конференції унікальних тінейджерів «Завтра_2037» у Львові 31 березня. Зареєструватися, щоб взяти участь у події, ви можете за ПОСИЛАННЯМ. Вхід до 18 років безкоштовний.

Купити квиток

— Читайте також: 10 подростков, которые борются за права своих сверстников