До антарктичної станції «Академік Вернадський» вирушила рекордна кількість жінок

13.03.2024

На єдину в Україні антарктичну станцію «Академік Вернадський» вирушила 29 експедиція. За останні 27 років до її складу увійшла найбільша кількість жінок. Про це на своїй офіційній сторінці розповів Національний антарктичний науковий центр.

Нова команда вирушила у тривалий шлях, щоб змінити попередніх зимівників, які працювали на станції майже рік. У її складі 14 учасників і учасниць, відібраних на закритому конкурсі.

29 антарктична експедиція

Фото: Олена Максименко

“Це вже третя ротація зимівників, яку ми проводимо за час повномасштабної війни. Знаходити професіоналів для річних експедицій дедалі складніше, адже багато полярників чи ідеальних кандидатів – на фронті. Уже маємо кілька випадків, коли під час добору потенційні зимівники ставали військовослужбовцями. Але попри всі складнощі, ми не можемо зупинити антарктичну програму. Не маємо такого права ні перед минулими поколіннями, які вклали дуже багато сил і коштів, щоб Україна стала антарктичною державою, ні перед нинішнім, для якого Антарктика – це вікно в світ глобальної науки, ні тим паче перед майбутніми, адже наша присутність на крижаному континенті має надзвичайні перспективи”, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Читайте також: Українські полярники показали неймовірні фото «сніжних пончиків»

Вперше з 1977-1988 років до станції вирушили чотири жінки. Це біологиня Тетяна Баглай, метеорологиня Валентина Гарбарчук, лікарка Іванна Котурбаш. Вони вперше потрапили до складу експедиції. Для геофізикині Анни Соіної це буде вже друга зимівля.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram