До Дня Незалежності України: українські бренди випустили святкові новинки

24.08.2023

24 серпня відзначається державне свято України — 32-га річниця Дня Незалежності. В умовах повномасштабної війни всі урочистості скасували, адже є висока ймовірність того, що росія забажає «привітати» українців зі святом ракетною атакою.

Проте День незалежності України для кожного українця має велике значення, тому святкування відбудеться, але в іншому форматі. Популярним святкуванням серед українців стали благодійні збори. Доєднатися до добродіяння вирішили вітчизняні бренди, які випустили благодійні колекції одягу, прикрас та їжу.

ТОП-8 брендів, які присвятили свої вироби Дню Незалежності України

diadia та Willna

Українські бренди diadia та Willna до Дня Незалежності об’єдналися у символічній колаборації та створили колекцію «Сміливим допомагає доля». До неї увійшли жіночі та чоловічі сорочки «Трембіта», футболки та світшоти «Смолоскип». Речі прикрашені вишивками із символічними малюнками від українського режисера Олександра Стеколенка.

В основі малюнка на сорочці лежить дерево життя, а збоку нього гуцули грають у трембіти та проголошують звістку про незалежність. Традиційно на самій верхівці дерева відокремлено від інших цвіте квітка, що називається вогнем життя. Художник переосмислив її у вигляді тризуба.

«Рушійна сила нашої роботи — нестримне бажання допомагати, об’єднувати та знайомити з нашою культурою. Нам важливо працювати саме в Україні, розділяти всі труднощі, ділитися красою та добром, як от ця колаборація», — розповіли засновники diadia Діана Сидунчак і Влад Волос.

Вартість сорочки: ₴2900. Бренди передадуть до волонтерського медичного батальйону «Госпітальєри» 100 гривень із кожного проданого виробу.

O.TAJE

Український бренд O.TAJE презентує лімітований дроп United до Дня Незалежності, до якого увійшли два світшоти (чоловічий та жіночий), обрамлені вишивкою з різних регіонів нашої країни.

«Зараз ми об’єднані, як ніколи раніше: вірою в перемогу, вірою в наші традиції та коріння, бажанням допомагати на всіх рівнях. Ми створили лімітований джемпер як символом нашого єднання. Волинське Полісся, Буковина, Закарпаття, Київське Полісся… Ми об’єднали вишивку, притаманну різним історико-етнографічним регіонам країни, на одному айтемі, який зігріватиме вас та нагадуватиме — ми разом», — говорить представник бренду. 

Весь прибуток з продажу дропа бренд передасть на актуальні збори фонду UNITED24.

«Незалежність — це те, за що кожен бореться щодня: кожним своїм рішенням і вибором, своїм голосом, своєю зброєю. Наш лімітований джемпер — про прагнення нагадати, що як би важко не було, ми всі разом. І завжди будемо. Ми з особливим теплом обирали вишивку з різних регіонів України. Кожен малюнок — унікальний, всі ми — унікальні. Але разом — це неймовірний симбіоз, це єднання та сила». 

 

NOVITSKA

Український бренд NOVITSKA презентував колекцію вишиванок, натхненну клембівською вишивкою. Орнаменти на сорочках власноруч вишивала Марія Савчинська, вишивальниця у третьому поколінні та заслужена майстриня народної творчості з Вінниччини.

Колекція бренда — це омаж народному вбранню та місцевому ремеслу. Під час створення лінійки Наталія Новіцька прагнула інкапсулювати у вишиванці її історичну тяглість, цінність як оберегу та родинної реліквії. Натхнення для цього дизайнерка знайшла у традиціях рідного краю — селі Клембівка, що на Вінниччині.

Wanted Vegan

Український бренд рослинних альтернатив Wanted Vegan випустив рослинне сало «Генеральське». Це лімітований випуск до Дня Незалежності, який є повністю благодійним. Усі кошти від продажу передадуть волонтерському руху «Цвіт» на закупівлю дронів DJI Mavic 3 для бригад, які обороняють Україну на Херсонському та Куп’янському напрямках. Детальніше читайте тут.

GAPTUVALNYA

Бренд GAPTUVALNYA випустив вишиванку «Єдності», котра об’єднала традиції різних регіонів в одну композицію. Сорочка натхненна народними орнаментами, кольоровими композиціями та мотивами різних регіонів України.

«Ми дотримується принципів сталого виробництва: використовуємо натуральні тканини і бережно ставимося до розподілу матеріалів. Кожна наша річ є свого роду унікальною та виготовляється майстринями з великою любов’ю. Ми не тримаємо стоку у вигляді готових речей. Також в деяких наших моделях мереживо та фурнітура може відрізнятись від того, яке ви бачите на фото», — запевняє бренд. 

Команда GAPTUVALNYA прискіпливо дослідила народні орнаменти, кольорові композиції та мотиви різних регіонів України. Донеччина тяжіє до рослинних мотивів, Волинь знається на чіткій геометрії, романтична Черкащина оспівує дерево життя, а Тернопільщина використовує для вишивки яскравий бісер: тонкощі роботи з полотном різняться від регіону до регіону, але творча енергія тягнеться однією ниткою крізь усю країну. Україна єдина від Чернігівщини до Криму і від Луганщини до Закарпаття, і саме спільні традиції підкреслюють цей зв’язок.

W8LESS

Благодійна оверсайз-футболка бренда W8LESS з написом «Незалежна» різними мовами представлена до Дня Незалежності України.

«Напис “Незалежна” різними мовами світу — це вдячність країнам — партнерам, які щодня допомагають Україні зберігати своє право бути вільною державою!» — повідомляє бренд. 

Виготовили лише 100 футболок, всі витрати виробництва покривав бренд власноруч, тому 100% від продажу йдуть на порятунок цивільних та військових українців.

Мета — зібрати 100 тисяч гривень на тактичну медицину, для благодійного проєкту «Птахи», який допомагає цивільним та військовим у деокупованих, прифронтових та сірих зонах. Засновниця проєкту — волонтерка Тата Кеплер.

Станом на сьогодні продаж футболок завершився.

Guzema Fine Jewelry

Український бренд Guzema Fine Jewelry випустив тендітний тризуб у жовтому та білому золоті на тонкому ланцюжку. Прикраса присвячена Незалежності України.

«Серце кожного українця приймає форму тризуба, наповненого волею та силою, та сміливо бʼється у такт свободи. Історія цього символа бере початок з Київської Русі, археологи знаходили зображення тризуба на монетах, посуді, печатках, якими скріплювалися міжнародні договори. Існують різні гіпотези щодо походження та символіки тризуба, але жодній з них не вдалося розгадати його повне та вичерпне значення. І це лише додає магічної сили українському гербу», — йдеться в описі прикраси. 

Також бренд зазначає, що вони вклали у кольє непохитну стійкість та рішучу наполегливість предків, аби прикраса завжди була біля серця й душі.

«Якщо уявити наш національно-культурний спадок у вигляді скрині з усяким добром, десь на самому дні у шматинці лежала замотана річ, про яку ми ніби знали, що вона у нас є, але не надавали значення. Тут раптом притисло: вийняли, розгорнули, подивилися, а це те, що треба. Для мене це феноменально», — сказав Богдан Завітій, упорядник та редактор книги «НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення».

GUNIA Project

Срібний кулон-серце з позолотою створений до 32-ї річниці Незалежності України. Натхнена козацькою геральдикою, вона присвячена кожному українцю, хто робить внесок у боротьбу за вільне майбутнє і перемогу. Та насамперед цей кулон — присвята українському воїнству.

У золоті та сріблі відображений місяць — козаче сонце, зірка — символ звитяги та світла, а також серце зі стрілами, що позначає самовідданість та шляхетність. Схрещена зброя є ознакою готовності до бою та символом перемоги.

«На знак подяки, серед усіх, хто зробить благодійний внесок від 300 гривень на підтримку ЗСУ, ми розіграємо три прикраси. Срібні: з двома кулонами та у формі серця. Та унікальну — золоту, яка існує тільки в одному екземплярі», — оголосив бренд про конкурс. 

Зазначається, що 15% від продажу прикраси бренд переказує на закупівлю дронів-камікадзе для Збройних сил України у межах проєкту «Операція «Єдність». Кількість донатів від однієї людини необмежена. Збір триватиме до 1 вересня, а вже 3 вересня оголосять переможця.

Приєднуйтесь до наших каналів TelegramInstagram та Facebook.