До України з полону повернули ще десятьох цивільних

Серед них мистецтвознавиця Олена Пех, перекладачка Катерина Брюханова та волонтерка Наталія Захаренко

повернення полонених
01.07.2024

З російського полону повернули десятьох цивільних людей. Серед них Олена Пех та Валерій Матюшенко з Донецької області, які були у полоні з 2017-2018 років. Про це повідомив у Telegram президент України.

«Вдалося повернути з російського полону ще десятьох наших людей. Попри всі складнощі. Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році. Олена Пех та Валерій Матюшенко — цивільні, які були в полоні ще з 2017-2018 років. Богдан Гелета та Іван Левицький — священники Української греко-католицької церкви, захоплені у Бердянську за опір окупантам. Іще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова», — написав Володимир Зеленський.

Звільнення цих людей відбулося за посередництва Ватикану.

Олена Пех, наукова співробітниця Горлівського художнього музею, перебувала у полоні з серпня 2018 року. У березні 2020 року її засудили до 13 років позбавлення волі. Вона перебувала у колонії №127 в окупованому Сніжному на Донеччині. У 2014 році Олена Пех разом з неповнолітньою донькою виїхала з окупованої Горлівки до Одеси. У 2016 році у її мами, яка залишилась в окупованому місті, погіршилось здоров’я. Через це жінка вимушена була їздити на окуповану територію.

повернення полонених

Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Валерій Матюшенко був підприємцем у колишньому Комсомольську на Донеччині. Він перебував у полоні з липня 2017 року. Його звинуватили у допомозі українським військовим та засудили до 10 років ув’язнення.

Катерина Брюханова у 2016 році переїхала з Херсону до Білорусі. Працювала там перекладачкою з китайської. Її затримали рік тому на білоруському кордоні, коли в телефоні виявили відео пересування російської техніки. Жінку звинуватили у «сприянні екстремістській діяльності».

Підприємиця з Чернігова Наталія Захаренко як волонтерка часто їздила через Польщу до Мозиря. У білоруському містечку жила її сестра. Жінка перевозила людей, домашніх тварин та речі. Її затримали минулого літа під час однієї з поїздок. Наталію засудили до дев’яти років позбавлення волі за «шпигунство».

Читайте також: Військова розповіла, як вижила в російському полоні: «День звільнення – мій другий день народження»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram