До всесвітнього дня письменника: 8 книжок які вийшли цього року та захоплять вашу увагу

До дня письменника пропонуємо вісім книжок українською мовою які вийшли цьогоріч та захоплять вашу увагу

8 книжок які вийшли цього року та захоплять вашу увагу
03.03.2023

Третього березня відзначають всесвітній день письменника, який було засновано за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у 1986 році. ПЕН-клуб з’явився у Лондоні в 1921 році. Хоч назва організації й відповідна англійському слову «ручка», проте це абревіатура утворена першими літерами англійських слів Poets – поети, Essayists – есеїсти, Novelists – романісти. Тож сьогодні ми пропонуємо вам переглянути вісім цікавих книжок, які цьогоріч вийшли в українських видавництвах

Вплив літератури схожий на ефект сірника, що освітлює ніч посеред поля.
Один сірник майже нічого не підсвітить, проте він покаже нам, яка темрява панує навколо.
Вільям Фолкнер

Бібліотекарка з Аушвіцу

Антоніо Ітурбе, Vivat 2023 

книгу Бібліотекарка з Аушвіцу, автор –Антоніо Ітурбе

Щемка історія про найменшу у світі бібліотеку та її юну бібліотекарку, яка щоночі ховає вісім книжок у нову схованку. Не дивлячись на історичну достовірність, адже іспанський письменник листувався з Дитой Краус, дівчинкою, що вижила в Аушвіці, книга не є документальною. Проте завдячує життям двом батькам – розповідачці історії свого життя Диті Краус, та Антоніо Ітурбе, чия багата уява створила усе інше. Протягом свого існування блок номер 31 концентраційного табору смерті Аушвіц-Біркенау служив притулком для понад п’ятиста дітей та кількох дорослих ув’язнених, яких називали «радниками».

Блок слугував виключно ігровою зоною, навчання будь-якій шкільній дисципліні  каралось смертю. Попри встановлений ретельний контроль, блок мав у своєму розпорядженні таємну дитячу бібліотеку. Мікроскопічну: всього вісім книг, серед яких — «Нариси історії цивілізації» Герберта Уеллса, книжка російською мовою та підручник з аналітичної геометрії. Щовечора книги, а також інші скарби — ліки та деяка їжа — доручалися одній зі старших дівчаток, чиїм завданням було ховати все на ніч — щодня в новому місці.

Що з тобою сталося? Про травму, психологічну стійкість і зцілення. Як зрозуміти своє минуле…

Брюс Д. Перрі, Уінфрі Опра, Vivat 2023 

Що з тобою сталося? Про травму, психологічну стійкість і зцілення. Як зрозуміти своє минуле...

Книга, яка стала №1 у списку бестселерів Нью-Йорк Таймс, написана у співавторстві Опри Уінфрі та психіатра Брюса Перрі. Це дуже важлива праця, яка допомогає виявити дитячу травму та вилікувати її, адже просте запитання «Що з тобою сталося» має зцілюючий ефект. Читачі зауважують, що ця книга по-справжньому мудра, адже проливає світло на темні куточки дитинства, виховання, стосунки із дорослими, та пояснює які наслідки для мозку має дитяча травма.

Щороку у світі народжуються 130 мільйонів дітей і всі вони мають різний генетичний, соціальний та культурний бекграунд. Але жодна дитина не страждає питаннями: «Чи достатньо я хороший? Чи я заслуговую на те, щоб жити?»На початку життя ми всі сприймаємо себе як належне, але в міру дорослішання, якщо ми не отримуємо достатньо підтримки та тепла, наше відчуття змінюється.

Тільки не пиши мені про війну

Павло Вишебаба, Видавництво Однієї Книги 2023

Тільки не пиши мені про війну

Тільки не пиши мені про війну — саме з цих слів починається вірш українського військового з Донеччини, екоактивіста та лідера гурту «One Planet Orchestra» своїй донці. Таку ж назву має і його дебютна книга віршів.  

Павла називають поетичним голосом часу, перший наклад цієї збірки із 43 поезіями українці розібрали за 14 днів попри тотальний блекаут. Друге видання доповнено новими віршами,  оповіданням «Марсіани», а також чудовими ілюстраціями.

Драбина

Євгенія Кузнєцова, Видавництво Старого Лева 2023

Драбина Євгенія Кузнєцова

Нова книга Євгенії Кузнецової побачить світ вже 13 березня. Захоплива історія, де головний герой Анатолій щойно здійснивши мрію свого життя, отримав зовсім не те чого бажав. 

Війна перевернула все, і на голову головному героєві звалилась велика рідня і навіть невеличке поголів’я тварин. У той час, коли в Україні розносить вибуховими хвилями вікна, гинуть сотнями й тисячами люди, у будинку Толіка війна не окопна, вона отака, життьова: у деталях побуту людей, які намагаються в чужій країні створити свою тимчасову домівку із запахом помідорів. 

У книзі є та нестерпна простота повсякдення людей, душі яких — вдома, в Україні, а тіла — в іншій країні. Але війна — весь час з ними. Вона — як та драбина, яка має багато щаблів, висот і вимірів.

Острів забутої Пасхи

Світлана Васильченко, Темпора 2023

Острів забутої Пасхи Світлана Васильченко

Світлана Васильченко розповідає, що з дитинства була оточена книгами. Тож ні на хвильку не сумнівалась, що її життя буде пов’язано з літературою.  

«Острів забутої Пасхи» — дивовижна історія одного маленького всесвіту, що розвивається чи то на забутому острові, чи то на острові, який існує між світами. Проте водночас до нього прикуті погляди усього світу.  

Герої книги стоять перед важливим вибором подальшого шляху, чи змінювати своє життя, чи лишити усе як є. 

Та чи приведе цей шлях в очікуване місце? Чи зуміють герої дістатися мети? 

Навіки Токіо

Еміко Джин, Vivat 2023  

Навіки Токіо Еміко Джин,

Книга що стала бестселером New York Times та потрапила у вибір книжкового клубу Різ Візерспун. Захоплива історія про американську дівчинку, яка одного дня дізнається про свою належність до королевської родини Японії. Вихована матір’ю-одиначкою, Ізумі — або Іззі, знаходить ключ до розгадки свого раніше невідомого батька та вирушає до країни Вранішнього Сонця. Проте не все так просто, адже окрім фантазії на тему «бути принцесою» дівчинка зіштовхується із темною стороною мрії.

Адаптація головної героїні до нового суспільства, а також ретельне дослідження японської культури роблять цю книгу напрочуд цікавою для широкого загалу. 

До речі, перш ніж стати авторкою бестселерів, Еміко Джин встигла побувати ентомологинею, свічкаркою, флористкою та вчителькою, а у вільний від письменництва час вона багато читає.  

46 секунд

Ксав’єр Мессінг, Дакор 2023

46 секунд Ксав'єр Мессінг,Книга польського фахівця з розвідувальних операцій детально розкриває особливості оперативної діяльності сучасних розвідувальних служб. Автор виокремлює розповідь про операцію «Відлуння», частина якої відбувалася в Україні, розповідаючи читачам про те, як міжнародна група офіцерів розвідки здійснила адекватну відповідь на експансію Кремля.

До свідомості впевнених у непорушності демократичних цінностей європейців спрямовано тривожне попередження про мету, яку вже давно визначив і йде до неї Кремль задля панування в Європі: дестабілізацію єдності демократичного світу та кожної країни окремо. Москва роками вдало провокує поляризацію суспільств, радикалізацію позицій, конфронтацію, на що спрямовані необмежені кошти й потужні сили. Реалії сучасного життя підтверджують розповідь автора й жорстоко її доповнюють.

Скляний замок

Джаннетт Воллс, Book Chef, 2023
Скляний замок Джаннетт Воллс

«Скляний замок» — чудова історія про стійкість і спокуту, а також відверта розповідь про сім’ю, одночасно глибоко дисфункціональну й надзвичайно яскраву. Коли був тверезим, блискучий і харизматичний батько Джаннетт захоплював уяву своїх дітей, навчав їх фізики, геології, історії й того, як безстрашно сприймати життя.

Книга молодої журналістки яка за кілька днів перетворила її у найпопулярнішу авторку Америки, та згодом була екранізована. Це біографічна історія про багатодітну родину, нонконформістських батьків, нестандартні методи виховання й навчання та утечу в «нормальний» світ. Книга перекладена понад 30 мовами й вийшла загальним тиражем понад 5 млн примірників, а також отримали вісім престижних літературних премій.