Добірка з 6 книжок у жанрах фентезі та фантастики від #книголав

10.04.2024

Книжки у жанрі фентезі та фантастики не лише дозволяють чудово провести час, а й дають можливість втекти від реальності та потрапити у світи, сповнені магії та пригод. Зібрали для вас добірку книг, що допоможуть відчути на собі боротьбу добра і зла, розпал політичних інтриг та можливість мандрів у часі. 

«Пекельна пісня», Вікторія Шваб

«Пекельна пісня», Вікторія Шваб — це перша частина дилогії «Monsters of Verity» («Чудовиська Істини»), книга про те, що насилля завжди породжує лише насилля.

 «Серед людей чимало чудовиськ. І чимало чудовиськ уміє прикидатися людьми.»

Це емоційна та насичена історія з неочікуваною кінцівкою, переповнена несподіванками в антиутопічному майбутньому. Книга підіймає теми сутності людства та межі між добром і злом, водночас розкриваючи світ поділеного міста І-Сіті та життя головних героїв: дітей двох володарів — Кейт із родини Гаркерів та Огаста — одного із трьох сунаїв родини Фліннів, які змушені тікати, аби вберегти своє життя. Як перетинаються їхні шляхи? І які виклики їм доведеться подолати?

«Дует наш темний», Вікторія Шваб

«Дует наш темний», Вікторія Шваб — це продовження серії «Чудовиська Істини».

Минуло пів року після останньої зустрічі Кейт і Огаста, а війна між монстрами та людьми стала надзвичайно жорстокою. Огаст став лідером в Істині, тоді як Кейт безжально полює на чудовиськ у Добробуті.

Саме тоді з темряви з’являється монстр, який живиться хаосом і оживляє внутрішні демони своїх жертв. Його спокуса заманює Кейт додому в І-Сіті, де її чекають несподівані зустрічі та події, а також нові випробування.

Це емоційна та насичена історія з неочікуваним фіналом, яка розкриває метафори та виклики в антиутопічному майбутньому.

«Пʼятеро», Ґай Морпасс

«Пʼятеро», Ґай Морпасс — книжка, у якій людство розв’язало проблему перенаселення планети — завдяки тому, що тіло стало лише вмістилищем, а справжня цінність полягає в часі, який проживає свідомість.

Існують чотири типи людей: робітники, гедоністи, андроїди та комуни. Вони можуть жити відведену для них кількість років або виграти більше часу в спеціальних парках смерті. Комуна, до якої належать Алекс, Кейт, Сьєрра, Майк і Бен, живуть уп’ятьох в одному тілі вже двадцять п’ять років. Вони планують заробити трохи часу, щоб купити нове вдосконалене вмістилище, але потрапляють у зухвалу авантюру, після якої один із них зникає.

Кому з них загрожує небезпека? Хто з них затіяв цю загадкову смертельну гру? І як упіймати вбивцю, якщо всі вони живуть надто близько один до одного?

Одне тіло, дві брехні, три вбивства, чотири підозрюваних — їх п’ятеро.

«Незриме життя Адді Лярю», Вікторія Шваб

«Незриме життя Адді Лярю», Вікторія Шваб — неймовірна історія життя Адді Лярю та її захоплива подорож через століття і континенти, історію і мистецтво, під час якої вона шукає спосіб залишити свій слід у світі.

У далекому 1714 році в Франції вона уклала угоду, щоб отримати вічне життя. Проте угода виявилася прокляттям: тепер її будуть забувати всі, кого вона зустрічатиме на своєму шляху. Але одного дня, через триста років, все змінюється, коли Адді в одній звичайній книгарні зустрічає юнака, який пам’ятає її ім’я.

Ця книга стала бестселером The New York Times та The Washington Post і рекомендується журналом Oprah Magazine.

«Діти помсти й чеснот», Томі Адеємі

«Діти помсти й чеснот», Томі Адеємі — друга книга з трилогії «Спадок Ор’їші». Це захоплива історія про світ магів і злих правителів, про боротьбу добра і зла. Вона торкається тем, повʼязаних із проблемами сучасного суспільства.

Колись Ор’їші була щасливою країною, де жили багато магів, які допомагали населенню. Проте, коли до влади прийшов безжальний король, він наказав вбити всіх чаклунів — і магія зникла з їхніх земель. Народ втратив надію на порятунок, але юній чаклунці Зейлі вдалося повернути магію до Ор’їші.

На жаль, чарівні сили відновились не лише у віщунів, вони з’явилися й у частини дворян. Це означає, що у Зейлі з’явилось ще більше сильних ворогів і нових викликів. Окрім того, перед нею важлива місія — захистити свій народ від жорсткого контролю монархії і допомогти принцесі Амарі відстояти право на престол.

Чи зможе Зейлі знайти сили й об’єднати магів, щоб перемогти злого короля та його військо?

«Сила», Наомі Альдерман

«Сила», Наомі Альдерман — це дотепна і до жорстокості твереза історія про те, як саме зміниться світ, якщо гендерний баланс сил просто перевернеться з ніг на голову, про сутність влади й те, що вона робить з людьми.

У романі легко впізнати персонажів із сучасного світу: студент з Нігерії, сирота з американської провінції, мерка з політичними амбіціями та донька голови банди з Лондона.

Одного разу дещо враз кардинально змінює їхні життя, а скоро переверне і весь світ. У дівчат-підлітків з’являється надприродна сила: лише порухом пальця вони здатні викликати в інших біль і навіть вбити. Раптом чоловіки світу розуміють, що втрачають контроль. Настав День дівчат, але чим він для всіх закінчиться?

Роман став бестселером у Британії й отримав Жіночу літературну премію Бейліз, а також був четвертим в списку 10 кращих книг 2017 року за версією The New York Times.